Tygryski Archiwum

W środę 8 lipca 2020 grupa łączona Biedronek, Tygrysków i Gumisiów zbudowała wspólnie robota. Nasz Robot otrzymał również imię Chase 🙂 jak nasz ulubiony bohater bajek animowanych. Nasz robot wykonany jest z pudełek po butach oaz folii aluminiowej.

Jedna z Naszych Mam, która jest opiekunem najmłodszej drużyny w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeszewie „Florianki” (grupa wiekowa 4-9 lat) do wzięcia udziału w akcji #NośMaseczke #zakryjnos #zakryjusta 😉 Pokażmy wszyscy, że Nam też zależy na dobru innych 🙂

3 kwietnia przypadał Dzień Tęczy. w tym trudnym dla nas czasie Tęcza symbolizuje nadzieję na to, że będzie dobrze. Tego dnia przyłączyliśmy się do akcji #bedziedobrze. Polega ona na tym, że dzieci w dowolnej formie malowały tęczę i przyklejały ją do okien w swoich domach.

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia „zaświeciliśmy” na niebiesko – ubrani na niebiesko, wykonaliśmy również odpowiednią pracę plastyczną – każdy ze swojego pokoju 🙂 Oprócz pracy plastycznej zapoznaliśmy się z filmikiem

oraz bajką o dziewczynce z autyzmem z serii „Bajki bez barier” Joanny M. Chmielewskiej pt. „Czarodziejka”
http://swiatelkodladzieci.pl/wp-content/uploads/2015/05/Czarodziejka.pdf

W piątek 21 lutego Tygryski gościły sierż. Alicję Marcinkowską z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. w ramach projektu Tęczowa Kraina czyta dzieciom. Poznaliśmy kolejne przygody skarpetek.

19 lutego 2020 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Bawiliśmy się na naszym Balu Przebierańców. Zabaw i tańców nie było końca.

11 lutego 2020 roku przypadł w naszym przedszkolu Dzień Pizzy. Z tej okazji przygotowywaliśmy pizzę. Wcześniej przynieśliśmy składniki. Było smacznie, było pysznie 🙂

W dniu 21 stycznia 2020 roku o godz. 10:30 zrobiło się bardzo tłumnie w naszej sali. Wielkie Święto tego dnia bo obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu Dziadkowie obejrzeli nasze przedstawienie, a na koniec otrzymali od Wnuczek i Wnuków upominki.

17 stycznia 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Tęczowa Kraina czyta dzieciom”. Gościem grupy Tygryski był dzoennikarz Zbigniew Król – redaktor naczelny Gazety Średzkiej.

W piątek 15 listopada br. Grupa Tygryski gościła Pana Michała Matelskiego – członka zarządu Powiatu Średzkiego. Przeczytał nam fragment książki pt.: „Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają” Justyny Bednarek. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu Tęczowa Kraina czyta dzieciom.

WIZYTA PANI ANNY ŚLEBIODY

W dniu 8 października 2019 roku odwiedziła naszą grupę Pani Anna Ślebioda – ekspert ds. niepełnosprawności. Przeprowadziła pogadankę na temat osób z niepełnosprawnością, o tym jak powinniśmy się zachować w stosunku do nich. Rozmawialiśmy również o akceptacji i empatii w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Na koniec mogliśmy spróbować poruszać się przy pomocy balkonika, z którym na co dzień porusza się Pani Ania.

Drugie spotkanie w ramach projektu „Tęczowa Kraina czyta dzieciom”

18 października 2019 roku w naszej grupie odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu Tęczowa Kraina czyta dzieciom. Naszym gościem był Piotr Mieloch – Burmistrz Miast Środa Wlkp. Przeczytał nam krótką historię o skarpetkach i ich przygodach. Na sam koniec podziękowaliśmy Burmistrzowi za wizytę wręczając kwiatka i podziękowania.

Tęczowa Kraina czyta dzieciom

29 września każdego roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jedna z grup Tygrysy w Niepublicznym Przedszkolu Tęczowa Kraina z wychowawcą Tatianą Pawełczyk zapoczątkowali projekt pod nazwą „Tęczowa Kraina czyta dzieciom”. Projekt polega na tym, że raz w miesiącu grupę Tygrysków będzie odwiedzał gość, który poczyta dzieciom. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 27 września 2019 roku, a naszym czytającym był Przewodniczący Rady Miasta Paweł Wullert.
Celem projektu jest zachęcanie dzieci do czytania i uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważny jest to proces. Można zauważyć wiele pozytywnych skutków dla wspólnego czytania książek (bajek) dzieciom przez rodziców, m.in. wspólne spędzanie wolnego czasu, budowanie pozytywnych relacji rodzica z dzieckiem czy wzbogacanie słownictwa u najmłodszych. Autorem projektu jest wychowawca grupy Tatiana Pawełczyk.

SPACER

We wtorek grupa Puchatków i Tygrysków wybrały się na spacer, podczas którego dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do przedszkola i do domu.

Pracowity wrzesień grupy Tygrysków – w dniu 12 września grupę Tygryski odwiedzili strażacy z OSP w Środzie Wlkp. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca strażaka, uczyliśmy się pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyliśmy od środka strażackie auto. Ponadto odwiedziliśmy Galerię Miejską, a tam dowiedzieliśmy się więcej o pracy policji.

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy 5 urodziny Jasia i 4 urodziny Nikodema.

31 maja czyli przedszkolny dzień dziecka. Dzisiaj w ten wyjątkowy dzień Tygrysy i nie tylko miały niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka mieliśmy watę cukrową

W poniedziałek Tygryski zapoznały się z różnego rodzaju nasionkami i tym jak sadzi się kwiaty. Każde dziecko samodzielnie wsadziło do doniczki swoje roślinki, które mogli zabrać do domu.

Ciemność jest niezwykła. Dziś artyści z grupy Tygryski tworzyli swoje Straszydła, ale my się ich nie boimy bo to całkiem fajne Straszydła.

Dziś obchodziliśmy imieniny naszych kolegów Stasiów. Życzymy im wszystkiego najlepszego, dużo usmiechow i spełnienia marzeń.

W Światowy Dzień Zdrowia Minionki przyszły ubrane na biało. Spędziliśmy czas na rozmowie dotyczącej zdrowego trybu życia, higieny osobistej,prawidłowego odżywiania i ruchu na świeżym powietrzu. Żeby nie być tylko teoretykami resztę dnia poświęciliśmy ćwiczeniom i wybraliśmy się na spacer, na którym podziwialiśmy Wielkanocnego Zająca na rynku.

Tygrysy już pamiętają jak sergregować śmieci.

Jestem przyjacielem przyrody. Tygryski wykonały dziś swoje odznaki Przyjaciela Przyrody.

Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę z poznawaniem wrażeń i uczuć. Dzisiejszy temat co nas cieszy? A nas cieszą zawsze prace plastyczne.

Dzisiaj segregujemy śmieci żeby zadbać o naszą planetę.

Tygrysy wysłuchały dziś pogadanki o wodzie

Pozostaliśmy dzisiaj w temacie i rozmawialiśmy na temat tego że cieszymy się piękną i zdrową Ziemią. Wykonaliśmy pracę plastyczną związaną z wodą.

Nasza kwietniowa jubilatka Lenka Fa

Dzisiaj wylepialiśmy plasteliną.

W piątkowe przedpołudnie odwiedziliśmy Zająca na starym rynku.

2 kwietnia zrobiło się u nas niebiesko, bowiem tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci dowiedziały się czym jest autyzm, zapoznały się z bohaterką filmu „Podróż Marii” a na koniec przygotowały pracę plastyczną.

W poniedziałek świętowaliśmy urodziny Stasia.

W poniedziałek świętowaliśmy urodziny Stasia.

Dzień kapeluszy u Tygrysów.

W ostatnim tygodniu Tygrysy mówiły o pogodzie i przygotowywały m.in. piękne parasolki.

W czwartek 7 marca Tygrysy zaprezentowaly wiosenne trendy.

W piątek 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet i 5 urodziny Stasia.

SPACER

We wtorek grupa Puchatków i Tygrysków wybrały się na spacer, podczas którego dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do przedszkola i do domu.

W poniedziałek 4 marca świętowaliśmy 5 urodziny Maurycego.

Dzień Pizzy

Walentynki

Bal karnawałowy

Styczeń w grupie Tygrysków był bardzo intensywny. Świętowaliśmy urodziny Matyldzi i Kubusia. A w trakcie ferii gościnnie były u nas Gumisie.

Styczeń w grupie Tygrysków był bardzo intensywny. Świętowaliśmy urodziny Matyldzi i Kubusia. A w trakcie ferii gościnnie były u nas Gumisie.

W ferie dobrze się bawimy grupa Gumisie i grupa Tygryski

W środę 19 grudnia świętowaliśmy 4 urodziny Matyldzi.

W ostatnich dniach Tygrysy wypiekały i ozdabialy pierniki.

Dzień Dyni

W piątek obchodziliśmy Dzień Dyni. Z tej okazji Tygrysy zostało artystami i malował swoje dynie

Dziś bardzo aktywny dzień miały Tygrysy. Najpierw poszliśmy na pocztę, bo dzisiaj jest Dzień Poczty Polskiej – wysłaliśmy listy do naszych mam. Następnie obchodziliśmy urodziny Tosi

We wtorek Tygryski były z wizytą u Pana Starosty Marcina Bednarza. Dzieci dowiedziały się na czym polega jego praca, zobaczyliśmy pracę geodetów. Odwiedziliśmy także Straż Miejską, gdzie sprawdziliśmy auta strażników miejskich oraz miejski monitoring.

Urodzinki

W poniedziałek Adaś świętował swoje 4 urodziny. Wspólnie zaśpiewaliśmy STO LAT złożyliśmy życzenia i wręczylismy Adasiowi upominek.

POMOC

Tygryski pomagają w tym roku – w odpowiedzi OSP Czeszewo – Tygryski włączają się do akcji zbierania zabawek i nie tylko dla dzieci z Oddziału Onkologicznego. Więcej informacji na plakacie poniżej

URODZINY

W poniedziałek świętowaliśmy 4 urodziny Ani odśpiewaliśmy 100 lat, złożyliśmy życzenia a następnie nasza Jubilatka poczestowala nas cukierkami

Wycieczka

Poniedziałek 1.10 to bardzo intensywny dla grupy Tygrysków. Najpierw byliśmy na wycieczce w Czeszewie Centrum Edukacji Leśnej, a później Chłopcy świętowali Dzień Chłopca i otrzymali słodkie upominki.

Urodziny

W piątek świętowaliśmy 4 urodziny Oliwii. Zaspiewaliamy wspólnie 100 lat a później wręczylismy upominek.

Dzień Przedszkolaka

Dziś grupa Tygrysków świętowała Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

[/cws-widget][/col][/cws-row]