MOTYLKI

Zabawa z mąką i malowanie farbą tygryska za pomocą paluszków.

Dzień kota

Dnia 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota.
Dzieci oglądały książeczki i słuchały opowieści o kotach. Motylki ćwiczyły rączki podczas zajęć, próbując zwinąć sznurek oraz zrobili pracę plastyczną, która została wywieszona na naszej gazetce.

Kosmos

Walentynki

Tłusty czwartek

Malowanie balonem

Konfetti z makulatury

Dzieci ogladaly różne zestawy gazet oraz bawiły się przy gazetowych opowieściach . Zrobili pracę plastyczna wykorzystując skrawki gazet . Oprócz tego bylo dużo zabawy przy piosence oraz zabawy ruchowe z elementami równowagi

Balik 2021

Dzieci wykonały Motylkowy telewizor oraz świętowali urodzinki Aluni

Motylki ćwiczyły rączkę i kolory oraz świętowali urodzinki Antosia

Zabawy na świeżym powietrzu

Moja Babcia i mój Dziadek

II tydzień Ferii zimowych

Głównym celem ferii zimowych była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka miał zagościć uśmiech.
Plan ferii pobudzał rozwój dzieci, rozszerzał zainteresowania a także pogłębiał wiedzę.
Między innymi dzieci poznały wygląd pingwinów cechy charakterystyczne oraz ich sposob poruszania się na podstawie ilustracji .
Dzieci mogły zobaczyć na globusie kontynenty które zamieszkują pingwiny. Następnie bawiły się w łowienie ryb i zrobily pracę plastyczna,, Pingwin”. Kolejnego dnia robiliśmy eksperyment Burze śniegowa w sloiku. Dzieci rysowaly świeczka a potem malowali farbami .
Miały przy tym ogromną frajdę 🙂
W czwartek wykonaliśmy bałwanka z masy solnej a później udalo nam sie wyjść na plac zabaw i ulepic bałwanka ze śniegu 🙂
Natomiast w piątek mówiliśmy o Kubusiu Puchatku.
Dzieci dowiedzialy sie kim był Kubuś Puchatek i poznały jego przyjaciół. Brały aktywny udział w zabawie, wiedzą gdzie można spotkać przyjaciół ze Stumilowego Lasu.
Na koniec zrobiły w grupach Pluszowego Misia którego wyklejali kuleczkami bibuły

Wigilia

Robimy i ozdabiamy pierniki

Mikołajki

Andrzejki

Dzień Misia

Narodowe Święto Niepodległości

Eksperymenty z wodą i deszczowa chmura

Dzień Dyni

Dzień Poczty

Motylki obchodzili Dzień Poczty. W nawiązaniu do tego święta dzieci dowiedzialy sie na czym polega praca listonosza, jak wygląda droga listu od nadawcy do odbiorcy. Na koniec wybrali sie na wycieczkę do pobliskiej poczty aby nadać kartke pocztowa.

Dzień drzewa

Tego dnia Dzieci dowiedzialy się dlaczego drzewa są tak ważne w przyrodzie, jak należy je chronić i co można zrobić, żeby drzew było jak najwięcej. Poznaly również zwierzęta które możemy spotkać w lesie. Następnie wspólnie wykonaly pracę plastyczna Drzewo A na koniec razem z innymi grupami Motylki posadziły drzewo w ogrodzie przedszkolnym.

Dzień Chłopca

Z okazji Dnia Chłopca wszystkie dziewczynki złożyli naszym chłopcą życzenia. Niespodziankę dla wszystkich dzieci przygotowały rodzice. Przedszkolaki otrzymały również coś słodkiego a ich twarze cały dzień promieniały uśmiechem.

Jesień w sadzie

Dzień Jesieni

W naszym przedszkolu grupa Motylki obchodzila Pierwszy Dzień Jesieni. Z tej okazji dzień poznały dary jesieni. Odgadywali zagadki, dowiedzieli się z połączenia jakich dwóch kolorów powstaje kolor pomarańczowy. Wykonaly pracę plastyczna Pania Jesien a następnie udały się na spacer.

Dzien Przedszkolaka

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolak. Byly balony, zabawy, tańce oraz słodki poczęstunek. Dzień był radosny i wypełniony uśmiechem dzieci. Dzieci z okazji swojego święta otrzymały dyplomy i medal Super przedszkolala.

Motylki swoje pierwsze dni w przedszkolu spędziły na wspólnej zabawie. Dzieci poznały również Bezpieczna drogę do przedszkola – zasady ruchu drogowego.