STOKROTKI

I tydzień ferii zimowych

Poniedziałek- Ptaki zimą.
Dzieci dowiedziały się ze podczas zimy należy dokarmiać ptaszki oraz zrobiły prace plastyczną wykorzystując watę i kasze. Przypominaliśmy sobie również kolory metodą Marii Montessori- sortowanie po kolorze.

Wtorek- W teatrze.
Dzieci poznały pojęcia związane z teatrem między innymi co to jest: teatr, scena, aktor, kurtyna, pacynki itp. Miały również okazje obejrzeć przedstawienie pt.,, Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki uwielbiają pisaki, wiec miały okazje wykazać się zdolnościami plastycznymi na wiekim arkuszu papieru :).

Czwartek- Eksperymenty.
Tego dnia nasze dzieci zamieniły się w małego chemika. Robiliśmy eksperymenty takie jak: wulkan, lawa, rosnący balon, bakterie- pieprz, bańka w bance mydlanej czy rozpuszczające się pianki.

Piątek- kreatywne zabawy.
W ostatni dzień dzieci ćwiczyły rączkę- napełniały słoik ,,bałwanka” kuleczkami z waty za pomocą drewnianych szczypcy. Mieliśmy również różnego rodzaju zabawy chustą animacyjna oraz malowaliśmy farbami po folii.

Wigilia 2020

Świąteczny czas.

Dzieci przygotowały samodzielnie świąteczno- zimowy napój: czekoladę gorącą do picia z piankami oraz obejrzały świąteczną bajkę. Zaczynamy piękny, magiczny i świąteczny czas

Kartki świąteczne dla Szpitala

Stokrotki wzięły udział w akcji ,, kartki świąteczne dla Szpitala”. Dzieci miały za zadanie zrobić kartkę i pięknie ją ozdobić. Nasze prace będą wywieszone na oddziale neonatologii w szpitalu na ulicy Polnej w Poznaniu, tak by korytarze wypełniały kolorowe rysunki, pełne radości i nadziei. Myślimy również o tych osobach, które święta spędzają w szpitalu 🙂

Sanie Mikołaja

Robimy pierniki.

Śnieżno zimowe zabawy.

Dzieci na początku tygodnia zrobiły pracę plastyczna pt. ,, Zimowe drzewo”, następnego dnia bawiliśmy się w zimowe zabawy między innymi: rzucanie kulkami śniegu z papieru czy skakanie po krach. Stokrotki zabawiły się w malarzy i namalowały ,, zimowy krajobraz”. Kolejnego dnia mieliśmy zajęcia z sensoplastyki i zrobiliśmy sztuczny śnieg. Pomimo braku śniegu na dworze my i tak się świetnie bawimy!

Mikołajki 2020

Przygotowania do spotkania z Mikołajem

Stokrotki przygotowywały się do spotkania z Mikołajem. Najpierw rysowały co chcą dostać od Mikołaja, następnie wysłały do niego list a na sam koniec zrobiły dla niego prace plastyczna pt. ,, Skarpeta dla Św. Mikołaja”.

Dzień Górnika

Dzień Górnika- dzieci poznały zawód górnika, jego strój oraz dowiedziały się co to jest węgiel, skąd pochodzi i jakie ma właściwości fizyczne. Miały również okazje pobawić się nim oraz wybrudzić, na koniec zrobiły prace plastyczna wykorzystując węgiel.

Ubieramy choinkę

Nasze pierwsze wspólne ubieranie choinki.

Andrzejki

Dnia 27.11 obchodziliśmy Andrzejki, było bardzo magicznie. Dzieci miały wróżby: między innymi lanie woskiem, odbyła się andrzejkowa uczta oraz imprezka. Hokus pokus, czary mary!

Dzień Misia

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada grupa Stokrotki obchodziła Święto Niepodległości, dzieci zapoznały się z historią, poznały symbole narodowe oraz odśpiewały hymn, świętowaliśmy hucznie a na sam koniec skosztowalismy rogale świętomarcińskie. Dzień Niepodległości to jednak trudne świetego do zrozumienia dla dzieci ale najważniejsze żeby od najmłodszych lat kształtować postawy szacunku do historii naszego kraju. Stokrotki spisały się na medal.

Dzień dyni

Dnia 28 października Stokrotki obchodziły Dzień Dyni. Dzieci dostały medale oraz odbyła się dyskoteka dyniowa a na sam koniec miały smaczny poczęstunek.

Dzień Drzewa

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Dzieci poznały zwierzęta jakie mieszkają w lesie, jak zbudowane jest drzewo, segregowaly drzewa liściaste i iglaste, stworzyliśmy jedno wspólne drzewo odbijając raczki oraz byliśmy kupić i zasadzić drzewko. Był to bardzo pracowity dzień.

Dzień Poczty

Kolory wokół nas

Dzień Chłopca

Owoce to są witaminy.

Tematem tygodnia były OWOCE. Stokrotki poznały jak wyglądają i jak smakują poszczególne owoce oraz miały okazje zrobić świeży sok z pomarańczy i go skosztować.

Dzień Jesieni

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jesieni z tej okazji dzieci poznały dary jesieni, zrobiły prace plastyczna pt. ,, Pani Jesień” oraz byliśmy na bardzo długim spacerze w parku szukać Pani Jesień.

Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji grupa Stokrotki miała w swojej sali seans filmowy oraz bawiła się aksamitną masą plastyczną.

Bezpieczna droga do przedszkola.

NASZE PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Pierwszy tydzień adaptacji w przedszkolu upłynął nam na poznawaniu siebie, odkrywaniu nowych zabawek w sali oraz na przyzwyczajaniu się do zasad przedszkolnych. Cały tydzień to była jedna wielka zabawa. Z dnia na dzień jest coraz lepiej.