STOKROTKI

Lody, lody dla ochłody

Wycieczka na dworzec PKP

Spotkanie z Policjantkami

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka

Poznajemy zawody: Strażak

Poznajemy zawody: Sprzedawca, Farmaceuta

Poznajemy zawody: Kucharz

Wycieczka do sklepu ,, Mrówka”- poznajemy sprzęty ogrodnicze i nie tylko.

Zakładamy ogródek- siejemy rzodkiewkę i marchewkę.

Zajączek

Edukacja zdalna

Konkurs wielkanocny

Stokrotki wzięły udział w konkursie wielkanocnym ,, Najpiękniejsza pisanka”. Były bardzo zaangażowane i stworzyły przepiękne pisanki.

Dzień wiosny

O zdrowie dbamy i pyszne soczki spijamy

Siejemy owies i rzeżuchę

Wiosenne kanapki

Poznajemy i sadzimy wiosenne kwiatki

Wiosenne porządki

Stokrotki przygotowują się na nadejście wiosny. Z racji tego zaczęliśmy od generalnych (wiosennych) porządków w naszej sali. Każde dziecko miało przydzielone zadanie, każdy również poznał jakie mamy akcesoria do sprzątania, jak się one nazywają i jak je używać. Porządek już mamy tak więc czas na sadzenie kwiatków i dekorowanie Sali! . Miejmy nadzieje, że dzieci wyniosły coś z dzisiejszych zajęć i również będą z chęcią i ogromny zaangażowaniem pomagać swoim rodzicom w domowych porządkach.

Dzień Kobiet

W marcu jak w garncu

Ćwiczenia małej motoryki oraz chwytu pęsetkowego

Zbiórka karmy dla Schroniska w Środzie Wlkp.

Z okazji Dnia kota nasza grupa Stokrotki zorganizowała zbiórkę karmy dla Schroniska w Środzie Wlkp. Dziękujemy bardzo dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie 🙂

Dzień kota

Walentynki

Dzień pizzy

Tłusty czwartek

Coś z niczego

Coś z niczego, czyli makulatura, guziki, włóczka. Dzieci dowiedziały się sporo o makulaturze, uczyły się na guzikach szacowania ale także mieliśmy zajęcia techniczne, czyli szycie 🙂

Balik 2021

Dzień Babci i Dziadka

Karmimy zimą ptaszki

I tydzień ferii zimowych

Poniedziałek- Ptaki zimą.
Dzieci dowiedziały się ze podczas zimy należy dokarmiać ptaszki oraz zrobiły prace plastyczną wykorzystując watę i kasze. Przypominaliśmy sobie również kolory metodą Marii Montessori- sortowanie po kolorze.

Wtorek- W teatrze.
Dzieci poznały pojęcia związane z teatrem między innymi co to jest: teatr, scena, aktor, kurtyna, pacynki itp. Miały również okazje obejrzeć przedstawienie pt.,, Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki uwielbiają pisaki, wiec miały okazje wykazać się zdolnościami plastycznymi na wiekim arkuszu papieru :).

Czwartek- Eksperymenty.
Tego dnia nasze dzieci zamieniły się w małego chemika. Robiliśmy eksperymenty takie jak: wulkan, lawa, rosnący balon, bakterie- pieprz, bańka w bance mydlanej czy rozpuszczające się pianki.

Piątek- kreatywne zabawy.
W ostatni dzień dzieci ćwiczyły rączkę- napełniały słoik ,,bałwanka” kuleczkami z waty za pomocą drewnianych szczypcy. Mieliśmy również różnego rodzaju zabawy chustą animacyjna oraz malowaliśmy farbami po folii.

Wigilia 2020

Świąteczny czas.

Dzieci przygotowały samodzielnie świąteczno- zimowy napój: czekoladę gorącą do picia z piankami oraz obejrzały świąteczną bajkę. Zaczynamy piękny, magiczny i świąteczny czas

Kartki świąteczne dla Szpitala

Stokrotki wzięły udział w akcji ,, kartki świąteczne dla Szpitala”. Dzieci miały za zadanie zrobić kartkę i pięknie ją ozdobić. Nasze prace będą wywieszone na oddziale neonatologii w szpitalu na ulicy Polnej w Poznaniu, tak by korytarze wypełniały kolorowe rysunki, pełne radości i nadziei. Myślimy również o tych osobach, które święta spędzają w szpitalu 🙂

Sanie Mikołaja

Robimy pierniki.