Aktualności

21Mar2019

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina” założyły dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokazały, że integrują się z osobami z zespołem Downa.

Data ta nie została wybrana przypadkowo – symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę schorzenia. Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 r. organizowany jest pod patronatem ONZ.

15Mar2019

W „TĘCZOWEJ KRAINIE” obchodziliśmy święto kapelusza. W ten dzień przedszkolaki przyniosły swoje kapelusze – może to kapelusz mamy, dziadka, ale może kapelusz przywieziony z odległego kraju? W ten dzień mieliśmy pokaz kapeluszy. Każdy kapelusz kryje w sobie jakąś historię…

31Sty2019

W Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w Środzie Wielkopolskiej zapraszanie
babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz
przedszkola. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede
wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych
dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych
formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze
wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Program artystyczny
zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne oraz
aktorskie.

21Gru2018

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzą

Zarząd EJDI Sp. z o.o.
Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Tęczowa Kraina

21Gru2018

W średzkim Ośrodku Kultury 12 grudnia 2018 roku odbył się II Przedszkolny Przegląd Jasełek w którym uczestniczyły Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Tęczowa Kraina w Środzie Wielkopolskiej.

Spotkanie przebiegało w bardzo emocjonującej  i twórczej atmosferze  oraz przybliżyło tradycje związane ze świętami bożonarodzeniowymi. Udział w przeglądzie  wzięły grupy przedszkolne Tygryski i Smerfy. Prezentacje oceniało  jury, które wyłoniło  zwycięzców. Statuetkę przeglądu, medale i słodkie upominki otrzymały wszystkie przedszkolaki.

20Gru2018

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Tęczowa Kraina wybrały się w świątecznych nastrojach do Urzędu Miasta w Środzie Wielkopolskiej oraz Starostwa Powiatowego. Przedszkolaki złożyły Panu Burmistrzowi Piotrowi Mielochowi oraz Panu Staroście Ernestowi Iwańczukowi życzenia świąteczne oraz wręczyły prezent- własnoręcznie upieczone pierniczki. Pan Burmistrz i Pan Starosta również mieli dla naszych dzieci świąteczną niespodziankę – słodycze.