SÓWKI

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ MAMUSI I TATUSIA

Warsztaty krawieckie

Wycieczka do Zaurolandii w Rogowie

10 maja dzieci z gr. SÓWKI odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej w Środzie Wielkopolskiej. Policjanci opowiadali dzieciom jak wygląda codzienna służba policjanta.

Kto nam pomoże? Służby ratownicze.

8 maja dzieci wybrały się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU.

Cały tydzień poświęcony był świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. Zaczęliśmy od poznania ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: mapę Polski, flagę i godło.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Dzień Ziemi

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

Na wiejskim podwórku- wycieczka do Zaczarowanej Zagrody w Ulejnie.

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki a także poznanie pracy bibliotekarza.

Wielkanoc

Zrozumieć AUTYZM

Warsztaty Wielkanocne

Przyszła wiosna i Wielkanoc już tuż tuż, więc dzieci z naszej grupy postanowiły zasiać rzeżuchę! Codziennie ją podlewamy i obserwujemy jej wzrost!

Hodowla fasoli – zabawa badawcza.

Światowy Dzień Wody – niezwykła ciecz.

Dzieci z gr. SÓWKI zgłębiały tajniki wody- doswiadczenia i eksperymenty.
1. Wędrująca woda.
2. Bańka w bańce.
3. Jak powstaje tęcza.
4. Wulkan podwodny.
5. Jak powstaje deszcz?.

21.03 DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA.

20 marca dzieci z gr. SÓWKI wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Babki w Łęknie

Przedszkolacy poszukiwali pierwszych oznak wiosny – udało się im zauważyć pączki na drzewach, młodą trawkę, która wygląda z ziemi, a także usłyszeć przepiękne trele ptaków.

Koncert muzyczny pt: „Wiosenne porządki”

Dzień Kobiet

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki, które wcześniej przygotowali.
Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Przygotowali też przepyszny deser. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Mali odkrywcy tajemnic kosmosu – galaktyka w słoiku.

24 lutego dzieci obchodziły Dzień Dinozaura.

Na tę okoliczność odbyły się nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć, zachęcały również do poznawania sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety. Odbyły się też zabawy odkrywczo-badawcze. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Światowy Dzień Kota

Bal karnawałowy

…Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek…
Pączki z masy solnej.

Walentynki

Jubilatka Hania

Przedstawienie teatralne w OK w Środzie Wlkp pt. ” Ciocia Jadzia”.

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia – Dzień Wiedzy o Pingwinach.

Wigilia przedszkolna

Świąteczne warsztaty.

12 grudnia dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt. „Komu i po co potrzebne są Święta Bożego Narodzenia”. Na widowni zasiedli Rodzice dzieci. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji JasełekWzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe.

Lodowe witraże

Świąteczne Przedstawienie

6 grudnia dzieci odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja. Była sala zabaw, komnata tradycji, warsztaty świąteczne, pokój Świętego Mikołaja.

Dzieci z gr SÓWKI upiekły świąteczne pierniki. Było mnóstwo zabawy przy wałkowaniu ciasta, wykrawaniu i dekorowaniu pierników.

Andrzejki. Były wróżby i świetna zabawa.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Praw Dziecka

Warsztaty egzotyczne:”Czy smoki żyją naprawdę?

11 listopada Święto Niepodległości

Dzień Dyni

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały Dzień Kundelka

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość – piesek Czubaka. Czubaka z niezwykłą radością przywitała siedzące na dywanie dzieci, które już na nią czekały. Dzięki niecodziennym zajęciom dzieci poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswoiły się z jego obecnością. Przedszkolaki przełamywały swój lęk przed czworonogiem, głaskały, przytulały. Sprawdzały jaką piesek ma sierść, mogły poczuć bicie serca, obejrzeć łapy i uszy. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka.
Czubaka została też nakarmiona i wyprowadzona na spacerek.

Dzieci z gr. SÓWKI udały się na wycieczkę do Palmiarni w Poznaniu.

Podróż odbyliśmy autokarem. Po palmiarni oprowadzała nas pani przewodnik, która przekazała nam wiele ciekawych informacji.
Odbyliśmy niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogacały dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb. Zwiedzaliśmy również park Wilsona.To była bardzo przyjemna lekcja przyrody.

Wspieramy Schronisko dla zwierząt w Środzie Wielkopolskiej

Dzień Poczty

Dzień Drzewa

Piramida żywienia.

Bezpieczni na drodze. Wizyta Pani Policjantki.

Kasztanobranie.

Kwotę uzyskaną ze sprzedaży kasztanów przekażemy na konto Antosia Zbierskiego.

Dzień Chłopca – Wybory MISTERA.

Dzieci z grupy SÓWKI powitały jesień w lesie – Nadleśnictwo ” Babki” w Łęknie.