Misie i misiaczki

Dzień Pluszowego Misia w Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w Środzie obchodzono już w piątek 23 listopada.

Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym radosnym dniu przedszkolaki bawiły się przy misiowych przebojach, wspólnie recytowały wiersz o tym, jaki jest miś, a także obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek oraz odgadywały zagadki związane z misiami.

Dzień Pluszowego Misia przypada 25 listopada. Święto coraz częściej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. Bowiem tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to misiowa maskotka obchodziła swoje setne urodziny.

Dziś pluszowy miś stał się kultową zabawką i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, zazwyczaj jest największym przyjacielem dziecka.