Umiemy unikać zagrożeń – bezpieczny przedszkolak

11 września 2018 roku Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Kraina” w Środzie Wielkopolskiej gościło przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej oraz przedstawicieli Marketu „Mrówka” ze Środy Wielkopolskiej. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie prowadzonych zajęć policjantka zwracała uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach, prawidłowe przechodzenie przez przejścia dla pieszych oraz noszenie elementów odblaskowych. Przypomniała jak należy zachować się przed wejściem na jezdnię, w jaki sposób należy się rozglądać oraz kiedy i jak przechodzić przez przejście.

Przedszkolaki podczas zajęć były bardzo aktywne i wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wszystkie dzieci wiedziały jak należy zachować się na drodze. W zajęciach uczestniczyło ponad stu przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Przedstawiciele Marketu „Mrówka” ufundowali dla przedszkolaków kamizelki odblaskowe z których dzieci będą korzystały podczas wyjść poza teren przedszkola.

Dziecko na drodze musi być bezpieczne. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady ruchu drogowego, kształtować w nich bezpieczne nawyki, takie jak wkładanie kasku na rower czy noszenie odblasków na ulicy.

Spotkanie w przedszkolu wywołało wśród przedszkolaków wiele emocji za co serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej  i Marketowi „Mrówka”.