Wizyta Policji

10 listopada Przedszkole Niepubliczne Tęczowa Kraina odwiedziła sierżant Natalia Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta. Pani sierżant przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wytłumaczyła, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Opowiedziała również w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa.

Duże zainteresowanie przedszkolaków wywołało umundurowanie i wyposażenie ubioru policjantki. Dzieci z zainteresowaniem i zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek Pani sierżant. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Wizyta Pani Policjant zbiegła się z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W tym niezwykle ważnym dniu, mali patrioci z przedszkola wykonali chorągiewki narodowe, kotyliony i udekorowali korytarz przedszkolny. Na zakończenie wizyty Pani Policjant, przedszkolaki wręczyły podziękowanie i zaprosiły do wspólnej fotografii.

Zapraszamy do naszej galerii 🙂