SMERFY

Seans kinowy

W środę 31 października wybraliśmy się na wycieczkę do kina. Obejrzeliśmy „Hotel Transylwania 3” i zabraliśmy kawałek kina do przedszkola;)

Serdecznie dziękujemy Mamie jednej z naszych Smerfetek za wprowadzenie nas w świat „Tupcia Chrupcia” i ” Peppy”. Chcemy więcej;)

Nauka przez zabawę.

Smerfy w każdy możliwy sposób wykorzystują na naukę. Tym razem zajęcia sensoryczne, integrujące zmysł słuchu, wzroku i dotyku. W tle utwór C.Saint-Seans „Karnawał zwierząt – łabędź”.

Dzień Dyni

26 października obchodziliśmy Dzień Dyni, a Smerfy stworzyły dyniowe cuda;) w tym dniu także kończyliśmy tydzień muzyczny. Efektem była niezła orkiestra.

Październikowe solenizantka

U Smerfów kolejna Smerfetka obchodzi swoje święto.

Las tak blisko nas.

Czy można stworzyć samemu las? Oczywiście, że tak. Proszę spojrzeć.

Nauka przez zabawę.

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

[/cws-widget]

Dary jesieni

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

Urodzinki

W poniedziałek 8 października świetowaliśmy urodzinki kolejnego Smerfa.

PODZIĘKOWANIA

Smerfy i całe przedszkole „Teczowa kraina” składają podziekowania dla Psb Mrówka za podarowane kamizelki odblaskowe.

POLICJA

W piątek 5 października Smerfy otrzymały wezwanie na policję. Sprawa okazała się bardzo pilna, gdyż dotyczyło zasad bezpieczeństwa. Smerfy mogły zobaczyć gdzie pracuje policjant dyżurny oraz w jakich sytuacjach i pod jaki numer można do niego zadzwonić. Największą atrakcją była możliwość objęcia sterów radiowozu policyjnego. Dzieci przypomniały sobie także jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kontaktu z groźnym psem. Na końcu zobaczyły też psy policyjne. Dzieci przywiozły ze sobą podziękowanie dla Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., za zajęcia dotyczące bezpieczeństwa, które policjanci przeprowadzili w naszym przedszkolu. Policjantom serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i otwartość.

Jesienne korale

Smerfy wykorzystują dary jesieni na każdy możliwy sposób. Korale jarzębinowe wyszły rewelacyjnie.

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Czeszewie

Smerfy 01.10. wybrały się razem z Puchatkami i Tygryskami do lasu, aby spotkać się z leśniczym.

Wrzesień

Wrzesień był dla Smerfów bardzo pracowity, ale jak zawsze nie zabrakło czasu na przyjemności. Obchodziliśmy urodziny naszych Smerfetek, świętowaliśmy Dzień Chłopca rozbijając piniatę, odwiedził nas gość, odkrywając przed nami tajniki Ukrainy. Pracowaliśmy także ciężko poznając pierwsze litery i cyfry, utrwalając je na tabliczkach oraz szyjąc.

grupa smerfy i puchatki

Smerfy i Puchatki korzystają z wakacji i pogody. Tym razem.na koniach. Dziękujemy serdecznie Pani Instruktor za wspaniałe przyjęcie i cudnie i spędzony czas.

Spotkanie z książką

Dzisiaj grupa Minionków i Smerfów wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na „Spotkanie z książką”. Dzieci słuchały z uwagą legend poznańskich czytanych przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Panią Ewę Łukaszewską, a pózniej wykonały w grupach pracę plastyczną. Było zabawnie i radośnie:).

Wakacje u „Smerfów”

Czas wakacji to czas podróży. „Smerfy” odbyły piracką przygodę. A jak piraci to to tylko własnoręcznie wykonanym statkiem.

Jak wakacje to tylko koleją.

„Smerfy” w ramach przygotowań do wakacji, odwiedziły w czwartek 14.06., Średzką Kolej Wąskotorową. Wystarczy tylko spojrzeć jak świetnie się bawiliśmy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna u „Smerfów”

„Smerfy” przygotowują się już do wakacji. Zaczynają od najważniejszego – bezpieczeństwa. W środę 13.06. „Smerfy” uczyły się od ratownika medycznego, jak udzielać pierwszej pomocy.

Projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”

Nasze przedszkole realizuje projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”. W ramach projektu „Smerfy” zwiedziły Kwaterę Powstańców na średzkim cmentarzu, przygotowała plakat o tematyce patriotycznej, uczyła się o historii Polski oraz wzięła udział w przedszkolnym konkursie wierszy i pieśni patriotycznych.

Odwiedziny w Straży Pożarnej

8 maja „Smerfy” odwiedziły strażaków, aby poznać bliżej ich zawód. Niejeden „Smerf” chciałby zostać takim strażakiem. Serdecznie im dziękujemy za gościnność 🙂

Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Dnia 27 kwietnia 2018 grupy Puchatkòw i Smerfòw wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt „Śpiąca królewna „. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zostały oprowadzone po teatrze, poznały jego zakamarki. Przedszkolaków szczególnie zaciekawiła Galeria Lalek i możliwość obejrzenia lalek z archiwalnych spektakli Teatru Animacji.

Wycieczka

19 marca grupa „Smerfy” i „Puchatki” wyjechały na pierwszą wycieczkę do Dworku w Koszutach. Tam czekała na nich super niespodzianka.

Śniadanie wielkanocne

W środę 28 marca wszystkie Smerfy wspólnie zjadły wielkanocne śniadanko. Było dużo śmiechu, wspólnych życzeń oraz wspaniałych przysmaków. „To było najfajniejsze śniadanie wielkanocne w przedszkolu” – jak powiedziały Smerfy. Aż miło było popatrzeć:)

Z okazji świąt Wielkiej Nocy Smerfy wraz z Panią Kasią składają wszystkim przyjaciołom, bliskim, wspaniałym rodzicom, nauczycielom i pracownikom Przedszkola oraz gościom wszystkiego co najpiękniejsze:)

Przygotowania do Wielkanocy

Grypa „Smerfy” swoje przygotowania do Wielkanocy rozpoczęła od malowania pisanek.

Dzień Kobiet

8 marca nasze kochane dziewczynki otrzymały od chłopców słodkości i biżuterię. Oj co to były za prezenty.

Akademia Reksia u „Smerfów” i „Puchatków”

14 marca gościliśmy w naszym przedszkolu trenera piłki nożnej z Akademii Reissa pana Mateusza Kaczora. Serdecznie dziękujemy za rewelacyjną zabawę z piłką.

Koszyczek wielkanocny

Nasza grupa brała udział w konkursie „Koszyczek wielkanocny”. Pracy dużo, ale efekty niesamowite. Proszę spojrzeć:)

Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka

Tydzień karnawałowy

11 stycznia Przedszkolaki bawiły się podczas baliku karnawałowego. Proszę tylko zobaczyć jaka przednia była zabawa. Oprócz baliku karnawałowego podczas zajęć rozmawialiśmy o karnawale. Smerfy rysowały do muzyki klasycznej i tworzyły salę balową dla Nutki. Każdy Smerf zamieniał się w projektanta mody karnawałowej, a pod koniec tygodnia przyrządzały karnawałowy szaszłyk owocowy. Byliśmy także na wycieczce w Galerii Miejskiej, gdzie oglądaliśmy wystawę karnawałowych strojów weneckich. To był bardzo pracowity tydzień.

Goście, goście…

Grupa Smerfów bardzo lubi zapraszać różnych gości. Tym razem gościł u nas Maszynista. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a nawet dostaliśmy prezenty. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Obiady

„W naszym Przedszkolu tylko najlepsze obiady”. Smerfom przypadły do gustu przedszkolne obiady.

Nauka przez zabawę

14 listopada w trakcie zajęć rozmawialiśmy o malarzu, kolorach, sztalugach, obrazach. Najpiękniejsze obrazy tworzą same dzieci, dlatego stworzyliśmy swoją pracownię malarską. Mieliśmy nawet własne sztalugi, a także eksperymentowaliśmy z kolorami. Efekty były znakomite.

Bajki Tuwima

13 listopada obejrzeliśmy przedstawienie w Ośrodku Kultury „Bajki Tuwima”. Śmiechu było sporo, a niektórym z naszej grupy udało się nawet zagrać z aktorami na scenie. Proszę tylko spojrzeć. Urodzeni aktorzy prawda?:)

Nauka przez zabawę

10 listopada odwiedziła nas Pani Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mogliśmy zobaczyć prawdziwą odznakę oraz kajdanki. Po tej wizycie już wiemy jak poruszać się bezpiecznie po drodze oraz jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach.

Nauka przez zabawę

W listopadzie bawiliśmy się muzyką, a także sami ją tworzyliśmy. Nawet dostaliśmy przesyłkę od Pana Tralalińskiego. Pomogliśmy mu pozbierać nutki na pięciolinię, a także zagrać na akordeonie. Cóż … w każdym drzemie artystyczna dusza.

Dzień Dyni

26.10.2017 obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu królował kolor pomarańczowy i oczywiście dynia. Były zabawy ruchowe z dynią, pokaz pomarańczowych strojów, a każdy mógł wykonać swoją dynię z papieru. A na obiad zupa…każdy wiedział jaka:)

Pasowanie na Przedszkolaka

30 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Naszej grupie uroczyście została nadana nazwa „Smerfów”. W tym dniu Smerfy po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne występując przed młodszymi kolegami i koleżankami. Pierwsze koty za płoty:) Nie obyło się bez słodkości oraz dyplomów dla wspaniałych aktorów i aktorek.

Nauka przez zabawę

Wraz z przyjściem pierwszych jesiennych chłodów warto zadbać o cieplejszy ubiór. Grupa starszaków postanowiła zamienić się w projektantów mody jesiennej. Proszę zobaczyć co z tego wyszło…:)

Urodzinki

We wrześniu i październiku obchodziliśmy urodzinki dwójki naszych starszaków. Koledzy i koleżanki przygotowali własnoręcznie ozdobiony tort oraz wielką kartkę pełną gorrrrrących życzeń. Nie obyło się bez uścisków i głośnych sto lat.

Pasowanie

W dzień pasowania grupa SMERFÓW po raz pierwszy prezentowała swoje umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne. Za wspaniały występ otrzymali dyplomy i słodki upominek.