PUCHATKI

Pieczemy pierniki

Grupa Puchatki Mikołajki

Dziś Ania i Nikola otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Anioły, aniołki, aniołeczki” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną.

Dzień Górnika

Dzień Misia

Poznajemy inne kraje

Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”w Bibliotece Pedagogicznej

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Puchatki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do Osady Traperskiej w Bolechówku

Wczoraj Smerfy i Puchatki były w sklepie mrówka. Dzieci zobaczyły nasiona warzyw, kwiatów, odgadywaly zagadki, sadzily tymianek który mogły zabrać ze sobą do domu. Bardzo miło spędziły czas na końcu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

SMERFY podsumowują swój pracowity Kwiecień przygotowujący się do Świąt Wielkanocnych. Dużą radość sprawiło dzieciom szukanie zajączka w ogrodzie przedszkolnym oraz wykonanie rożnych prac plastycznych. Przypomnieliśmy sobie jak pomóc rodzicom ułożyć prawidłowo sztućce oraz wspólnie zjedliśmy Świąteczne śniadanko w przedszkolu. Odwiedziliśmy Wielkanocnego Zajączka na Starym Rynku. Smerfy dowiedziały się również jak oszczędzać wodę oraz jak ważna jest segregacja śmieci.

Spotkanie z dietetykiem z Poradni Żywieniowej.

Zajęcia o wiośnie. 27 marca mieliśmy przyjemność gościć Panią z Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp., która opowiedziała nam kilka ciekawostek o wiośnie oraz przedstawiła historię groszku. Dziękujemy serdecznie za mile spędzony czas.

Dzień kobiet. 8 marca Smerfy pamiętały o swoich Smerfetkach

U Smerfow też zawitała Wiosna.

Jeszcze w karnawałowym nastroju – 21 luty pizza…mmmm….jakie zapachy w przedszkolu.Czekając na pizze słuchamy bajki w języku ukraińskim. Dziękujemy mamie „Smerfa” za odwiedziny.

Zabawa w archeologa – W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o czasach prehistorycznych. Przy tej okazji mi.in. tworzyliśmy jaskinie oraz poszukiwaliśmy ukrytych skarbów.

Balik karnawałowy

Ferie zimowe w przedszkolu

Piernikowe szaleństwo w naszej grupie. Aż wałki sam rwą się do pracy 😉

6 grudnia Smerfy odwiedził Mikołaj. A w torbie oczywiście prezenty:)

„Z Seanem przez świat” to nazwa projektu edukacyjnego, dzięki któremu dzieci poznają tajemnice krajów anglojęzycznych. Pierwsze spotkanie dotyczyło Irlandii.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy wypierając misie z masy solnej.

Przedszkole Młodych Patriotów

9 listopada przypomnieniem sobie symbole narodowe Polski oraz piekliśmy rogala.

Seans kinowy

W środę 31 października wybraliśmy się na wycieczkę do kina. Obejrzeliśmy „Hotel Transylwania 3” i zabraliśmy kawałek kina do przedszkola;)

Serdecznie dziękujemy Mamie jednej z naszych Smerfetek za wprowadzenie nas w świat „Tupcia Chrupcia” i ” Peppy”. Chcemy więcej;)

Nauka przez zabawę.

Smerfy w każdy możliwy sposób wykorzystują na naukę. Tym razem zajęcia sensoryczne, integrujące zmysł słuchu, wzroku i dotyku. W tle utwór C.Saint-Seans „Karnawał zwierząt – łabędź”.

Dzień Dyni

26 października obchodziliśmy Dzień Dyni, a Smerfy stworzyły dyniowe cuda;) w tym dniu także kończyliśmy tydzień muzyczny. Efektem była niezła orkiestra.

Październikowe solenizantka

U Smerfów kolejna Smerfetka obchodzi swoje święto.

Las tak blisko nas.

Czy można stworzyć samemu las? Oczywiście, że tak. Proszę spojrzeć.

Nauka przez zabawę.

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

[/cws-widget]

Dary jesieni

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

Urodzinki

W poniedziałek 8 października świetowaliśmy urodzinki kolejnego Smerfa.

PODZIĘKOWANIA

Smerfy i całe przedszkole „Teczowa kraina” składają podziekowania dla Psb Mrówka za podarowane kamizelki odblaskowe.

POLICJA

W piątek 5 października Smerfy otrzymały wezwanie na policję. Sprawa okazała się bardzo pilna, gdyż dotyczyło zasad bezpieczeństwa. Smerfy mogły zobaczyć gdzie pracuje policjant dyżurny oraz w jakich sytuacjach i pod jaki numer można do niego zadzwonić. Największą atrakcją była możliwość objęcia sterów radiowozu policyjnego. Dzieci przypomniały sobie także jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kontaktu z groźnym psem. Na końcu zobaczyły też psy policyjne. Dzieci przywiozły ze sobą podziękowanie dla Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., za zajęcia dotyczące bezpieczeństwa, które policjanci przeprowadzili w naszym przedszkolu. Policjantom serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i otwartość.

Jesienne korale

Smerfy wykorzystują dary jesieni na każdy możliwy sposób. Korale jarzębinowe wyszły rewelacyjnie.

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Czeszewie

Smerfy 01.10. wybrały się razem z Puchatkami i Tygryskami do lasu, aby spotkać się z leśniczym.

Wrzesień

Wrzesień był dla Smerfów bardzo pracowity, ale jak zawsze nie zabrakło czasu na przyjemności. Obchodziliśmy urodziny naszych Smerfetek, świętowaliśmy Dzień Chłopca rozbijając piniatę, odwiedził nas gość, odkrywając przed nami tajniki Ukrainy. Pracowaliśmy także ciężko poznając pierwsze litery i cyfry, utrwalając je na tabliczkach oraz szyjąc.

grupa smerfy i puchatki

Smerfy i Puchatki korzystają z wakacji i pogody. Tym razem.na koniach. Dziękujemy serdecznie Pani Instruktor za wspaniałe przyjęcie i cudnie i spędzony czas.

Spotkanie z książką

Dzisiaj grupa Minionków i Smerfów wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na „Spotkanie z książką”. Dzieci słuchały z uwagą legend poznańskich czytanych przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Panią Ewę Łukaszewską, a pózniej wykonały w grupach pracę plastyczną. Było zabawnie i radośnie:).

Wakacje u „Smerfów”

Czas wakacji to czas podróży. „Smerfy” odbyły piracką przygodę. A jak piraci to to tylko własnoręcznie wykonanym statkiem.

Jak wakacje to tylko koleją.

„Smerfy” w ramach przygotowań do wakacji, odwiedziły w czwartek 14.06., Średzką Kolej Wąskotorową. Wystarczy tylko spojrzeć jak świetnie się bawiliśmy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna u „Smerfów”

„Smerfy” przygotowują się już do wakacji. Zaczynają od najważniejszego – bezpieczeństwa. W środę 13.06. „Smerfy” uczyły się od ratownika medycznego, jak udzielać pierwszej pomocy.

Projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”

Nasze przedszkole realizuje projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”. W ramach projektu „Smerfy” zwiedziły Kwaterę Powstańców na średzkim cmentarzu, przygotowała plakat o tematyce patriotycznej, uczyła się o historii Polski oraz wzięła udział w przedszkolnym konkursie wierszy i pieśni patriotycznych.

Odwiedziny w Straży Pożarnej

8 maja „Smerfy” odwiedziły strażaków, aby poznać bliżej ich zawód. Niejeden „Smerf” chciałby zostać takim strażakiem. Serdecznie im dziękujemy za gościnność 🙂

Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Dnia 27 kwietnia 2018 grupy Puchatkòw i Smerfòw wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt „Śpiąca królewna „. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zostały oprowadzone po teatrze, poznały jego zakamarki. Przedszkolaków szczególnie zaciekawiła Galeria Lalek i możliwość obejrzenia lalek z archiwalnych spektakli Teatru Animacji.

Wycieczka

19 marca grupa „Smerfy” i „Puchatki” wyjechały na pierwszą wycieczkę do Dworku w Koszutach. Tam czekała na nich super niespodzianka.

Śniadanie wielkanocne

W środę 28 marca wszystkie Smerfy wspólnie zjadły wielkanocne śniadanko. Było dużo śmiechu, wspólnych życzeń oraz wspaniałych przysmaków. „To było najfajniejsze śniadanie wielkanocne w przedszkolu” – jak powiedziały Smerfy. Aż miło było popatrzeć:)

Z okazji świąt Wielkiej Nocy Smerfy wraz z Panią Kasią składają wszystkim przyjaciołom, bliskim, wspaniałym rodzicom, nauczycielom i pracownikom Przedszkola oraz gościom wszystkiego co najpiękniejsze:)

Przygotowania do Wielkanocy

Grypa „Smerfy” swoje przygotowania do Wielkanocy rozpoczęła od malowania pisanek.

Dzień Kobiet

8 marca nasze kochane dziewczynki otrzymały od chłopców słodkości i biżuterię. Oj co to były za prezenty.

Akademia Reksia u „Smerfów” i „Puchatków”

14 marca gościliśmy w naszym przedszkolu trenera piłki nożnej z Akademii Reissa pana Mateusza Kaczora. Serdecznie dziękujemy za rewelacyjną zabawę z piłką.

Koszyczek wielkanocny

Nasza grupa brała udział w konkursie „Koszyczek wielkanocny”. Pracy dużo, ale efekty niesamowite. Proszę spojrzeć:)

Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka

Tydzień karnawałowy

11 stycznia Przedszkolaki bawiły się podczas baliku karnawałowego. Proszę tylko zobaczyć jaka przednia była zabawa. Oprócz baliku karnawałowego podczas zajęć rozmawialiśmy o karnawale. Smerfy rysowały do muzyki klasycznej i tworzyły salę balową dla Nutki. Każdy Smerf zamieniał się w projektanta mody karnawałowej, a pod koniec tygodnia przyrządzały karnawałowy szaszłyk owocowy. Byliśmy także na wycieczce w Galerii Miejskiej, gdzie oglądaliśmy wystawę karnawałowych strojów weneckich. To był bardzo pracowity tydzień.

Goście, goście…

Grupa Smerfów bardzo lubi zapraszać różnych gości. Tym razem gościł u nas Maszynista. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a nawet dostaliśmy prezenty. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Obiady

„W naszym Przedszkolu tylko najlepsze obiady”. Smerfom przypadły do gustu przedszkolne obiady.

Nauka przez zabawę

14 listopada w trakcie zajęć rozmawialiśmy o malarzu, kolorach, sztalugach, obrazach. Najpiękniejsze obrazy tworzą same dzieci, dlatego stworzyliśmy swoją pracownię malarską. Mieliśmy nawet własne sztalugi, a także eksperymentowaliśmy z kolorami. Efekty były znakomite.

Bajki Tuwima

13 listopada obejrzeliśmy przedstawienie w Ośrodku Kultury „Bajki Tuwima”. Śmiechu było sporo, a niektórym z naszej grupy udało się nawet zagrać z aktorami na scenie. Proszę tylko spojrzeć. Urodzeni aktorzy prawda?:)

Nauka przez zabawę

10 listopada odwiedziła nas Pani Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mogliśmy zobaczyć prawdziwą odznakę oraz kajdanki. Po tej wizycie już wiemy jak poruszać się bezpiecznie po drodze oraz jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach.

Nauka przez zabawę

W listopadzie bawiliśmy się muzyką, a także sami ją tworzyliśmy. Nawet dostaliśmy przesyłkę od Pana Tralalińskiego. Pomogliśmy mu pozbierać nutki na pięciolinię, a także zagrać na akordeonie. Cóż … w każdym drzemie artystyczna dusza.

Dzień Dyni

26.10.2017 obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu królował kolor pomarańczowy i oczywiście dynia. Były zabawy ruchowe z dynią, pokaz pomarańczowych strojów, a każdy mógł wykonać swoją dynię z papieru. A na obiad zupa…każdy wiedział jaka:)

Pasowanie na Przedszkolaka

30 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Naszej grupie uroczyście została nadana nazwa „Smerfów”. W tym dniu Smerfy po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne występując przed młodszymi kolegami i koleżankami. Pierwsze koty za płoty:) Nie obyło się bez słodkości oraz dyplomów dla wspaniałych aktorów i aktorek.

Nauka przez zabawę

Wraz z przyjściem pierwszych jesiennych chłodów warto zadbać o cieplejszy ubiór. Grupa starszaków postanowiła zamienić się w projektantów mody jesiennej. Proszę zobaczyć co z tego wyszło…:)

Urodzinki

We wrześniu i październiku obchodziliśmy urodzinki dwójki naszych starszaków. Koledzy i koleżanki przygotowali własnoręcznie ozdobiony tort oraz wielką kartkę pełną gorrrrrących życzeń. Nie obyło się bez uścisków i głośnych sto lat.

Pasowanie

W dzień pasowania grupa SMERFÓW po raz pierwszy prezentowała swoje umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne. Za wspaniały występ otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Świąteczne przygotowania.

Julka i Majka otrzymały nagrodę w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną.

W ramach projektu „Z Seanem przez świat”. W krainie kiltów i dud – Szkocja.

Spotkanie z dietetykiem z Poradni Żywieniowej.

Z FIOLETOWYM ZAJĄCEM NA STARYM RYNKU

Ślimak, ślimak, pokaż rogi…

Wiosna na widelcu

Wesołe zabawy

Urodziny Emilki i Olgi

Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Kolorowa WIOSNA

Miniony tydzień poświęciliśmy folklorowi. W temacie folkloru nie mogło zabraknąć strojów ludowych z różnych regionów Polski oraz sztuki ludowej. Ciocia Marysia pokazała dzieciom jak się robi na szydełku i dla każdej dziewczynki zrobiła oryginalną bransoletkę.

Idzie wiosna

Dzień Kapelusza.

DZIEŃ KOBIET.

Przedszkolak zamiast komputera aktywny tryb życia wybiera.

Tłusty Czwartek.

Dinozaury.

Balik karnawałowy

Razem z kolegami Puchatkami, Gumisie rozmawiały i eksperymentowały w temacie WULKANU… Dzieci wykonały również swój własny wulkan.

Maski na karnawał

Dzień Kota

Walentynki u Puchatków.

Urodziny Dawida

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Zima

Stał raz bałwan w śnieżnej bieli, wszyscy się z nim bawić chcieli…

Dzień Kubusia Puchatka

Ferie zimowe w przedszkolu

Puchatki w Ośrodku Kultury obejrzały spektakl pod tytułem „Księżniczka na ziarnku grochu „

W NOWYM ROKU MIERZYMY CZAS

JASEŁKA

Świąteczne przygotowania

W naszym przedszkolu zrobiło się już bardzo świątecznie

Urodzinki

Puchatki świętowały 5 urodziny Leona. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla niego Sto Lat i złożyliśmy życzenia

Dzień Pluszowego Misia u Puchatkow

Puchatki wiedzą już jakie ptaki pozostają w kraju a jakie odlatują na zimę.

ANDRZEJKI

Obchody Święta Niepodległości

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ DYNI PUCHATKI

Wycieczka do lasu

Puchatki wybrały się ostatnio w magiczną podróż do jesiennego parku i lasu. Oglądały zdjęcia zwierząt żyjących w lesie, utrwaliły sobie ich nazwy. Puchatki także skrupulatnie zbierały dary jesieni:liście, kasztany, żołędzie. Niektóre dzieci bez problemu już rozpoznają liście i owoce polskich drzew.

Wycieczka do Czeszewa

JESIEŃ

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce królują jesienią w naszym przedszkolu. Teraz już każdy przedszkolak wie dlaczego warto zjadać owoce i warzywa oraz jak witaminy wpływają na nasze zdrowie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DYPLOMY I MEDALE NA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

SPACER

We wtorek grupa Puchatków i Tygrysków wybrały się na spacer, podczas którego dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do przedszkola i do domu.

GRUPA PUCHATKI

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o wakacyjnych podróżach i pamiątkach z nich przywiezionych. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat kierunków wakacyjnych pobytów.

Grupa smerfy i puchatki

Smerfy i Puchatki korzystają z wakacji i pogody. Tym razem.na koniach. Dziękujemy serdecznie Pani Instruktor za wspaniałe przyjęcie i cudnie i spędzony czas.

Na upały najlepsze zabawy z lodem, zabawy w cieniu i lody

Wakacyjne prace – Grupa Puchatki

Piknik u Puchatkòw

Grupa Puchatki

Zasłużone dyplomy na koniec roku

Przedstawienie

Przedstawienie z okazji zakończenia roku przedszkolnego Grupa Puchatki.

WIZYTA U STRAŻAKÓW

STRAŻACY ZAZNAJOMILI DZIECI Z CIEKAWOSTKAMI ZWIĄZANYMI Z ICH PRACĄ ZAWODOWĄ. PROWADZĄCY SPOTKANIE ZAPREZENTOWALI WOZY STRAŻACKIE A TAKŻE SPECJALISTYCZNY STRÓJ STRAŻAKA. PRZEDSZKOLAKI MOGŁY PRZYMIERZYĆ STRAŻACKIE HEŁMY ORAZ PRZY POMOCY STRAŻAKÓW POĆWICZYĆ UMIEJĘTNOŚĆ LANIA WODY ZE STRAŻACKIEGO HYDRANTU.

Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Dnia 27 kwietnia 2018 grupy Puchatkòw i Smerfòw wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt „Śpiąca królewna „. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zostały oprowadzone po teatrze, poznały jego zakamarki. Przedszkolaków szczególnie zaciekawiła Galeria Lalek i możliwość obejrzenia lalek z archiwalnych spektakli Teatru Animacji.