PUCHATKI

Balik

Dzień Dinozaura

Walentynki

Dzień pizzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Kubusia Puchatka

Czytelnicze powitanie pór roku ZIMA

Jasełka

Pieczemy pierniki

Grupa Puchatki Mikołajki

Dziś Ania i Nikola otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Anioły, aniołki, aniołeczki” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną.

Dzień Górnika

Dzień Misia

Poznajemy inne kraje

Konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”w Bibliotece Pedagogicznej

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Puchatki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do Osady Traperskiej w Bolechówku

Wczoraj Smerfy i Puchatki były w sklepie mrówka. Dzieci zobaczyły nasiona warzyw, kwiatów, odgadywaly zagadki, sadzily tymianek który mogły zabrać ze sobą do domu. Bardzo miło spędziły czas na końcu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

SMERFY podsumowują swój pracowity Kwiecień przygotowujący się do Świąt Wielkanocnych. Dużą radość sprawiło dzieciom szukanie zajączka w ogrodzie przedszkolnym oraz wykonanie rożnych prac plastycznych. Przypomnieliśmy sobie jak pomóc rodzicom ułożyć prawidłowo sztućce oraz wspólnie zjedliśmy Świąteczne śniadanko w przedszkolu. Odwiedziliśmy Wielkanocnego Zajączka na Starym Rynku. Smerfy dowiedziały się również jak oszczędzać wodę oraz jak ważna jest segregacja śmieci.

Spotkanie z dietetykiem z Poradni Żywieniowej.

Zajęcia o wiośnie. 27 marca mieliśmy przyjemność gościć Panią z Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp., która opowiedziała nam kilka ciekawostek o wiośnie oraz przedstawiła historię groszku. Dziękujemy serdecznie za mile spędzony czas.

Dzień kobiet. 8 marca Smerfy pamiętały o swoich Smerfetkach

U Smerfow też zawitała Wiosna.

Jeszcze w karnawałowym nastroju – 21 luty pizza…mmmm….jakie zapachy w przedszkolu.Czekając na pizze słuchamy bajki w języku ukraińskim. Dziękujemy mamie „Smerfa” za odwiedziny.

Zabawa w archeologa – W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o czasach prehistorycznych. Przy tej okazji mi.in. tworzyliśmy jaskinie oraz poszukiwaliśmy ukrytych skarbów.

Balik karnawałowy

Ferie zimowe w przedszkolu

Piernikowe szaleństwo w naszej grupie. Aż wałki sam rwą się do pracy 😉

6 grudnia Smerfy odwiedził Mikołaj. A w torbie oczywiście prezenty:)

„Z Seanem przez świat” to nazwa projektu edukacyjnego, dzięki któremu dzieci poznają tajemnice krajów anglojęzycznych. Pierwsze spotkanie dotyczyło Irlandii.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy wypierając misie z masy solnej.

Przedszkole Młodych Patriotów

9 listopada przypomnieniem sobie symbole narodowe Polski oraz piekliśmy rogala.

Seans kinowy

W środę 31 października wybraliśmy się na wycieczkę do kina. Obejrzeliśmy „Hotel Transylwania 3” i zabraliśmy kawałek kina do przedszkola;)

Serdecznie dziękujemy Mamie jednej z naszych Smerfetek za wprowadzenie nas w świat „Tupcia Chrupcia” i ” Peppy”. Chcemy więcej;)

Nauka przez zabawę.

Smerfy w każdy możliwy sposób wykorzystują na naukę. Tym razem zajęcia sensoryczne, integrujące zmysł słuchu, wzroku i dotyku. W tle utwór C.Saint-Seans „Karnawał zwierząt – łabędź”.

Dzień Dyni

26 października obchodziliśmy Dzień Dyni, a Smerfy stworzyły dyniowe cuda;) w tym dniu także kończyliśmy tydzień muzyczny. Efektem była niezła orkiestra.

Październikowe solenizantka

U Smerfów kolejna Smerfetka obchodzi swoje święto.

Las tak blisko nas.

Czy można stworzyć samemu las? Oczywiście, że tak. Proszę spojrzeć.

Nauka przez zabawę.

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

[/cws-widget]

Dary jesieni

Jesień to doskonała pora roku na zbiory. Smerfy zajęły się kukurydzą. W ten sposób przygotowywały rączki do pisania i utrwalały literę A.

Urodzinki

W poniedziałek 8 października świetowaliśmy urodzinki kolejnego Smerfa.

PODZIĘKOWANIA

Smerfy i całe przedszkole „Teczowa kraina” składają podziekowania dla Psb Mrówka za podarowane kamizelki odblaskowe.

POLICJA

W piątek 5 października Smerfy otrzymały wezwanie na policję. Sprawa okazała się bardzo pilna, gdyż dotyczyło zasad bezpieczeństwa. Smerfy mogły zobaczyć gdzie pracuje policjant dyżurny oraz w jakich sytuacjach i pod jaki numer można do niego zadzwonić. Największą atrakcją była możliwość objęcia sterów radiowozu policyjnego. Dzieci przypomniały sobie także jaką pozycję należy przyjąć w sytuacji kontaktu z groźnym psem. Na końcu zobaczyły też psy policyjne. Dzieci przywiozły ze sobą podziękowanie dla Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., za zajęcia dotyczące bezpieczeństwa, które policjanci przeprowadzili w naszym przedszkolu. Policjantom serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i otwartość.

Jesienne korale

Smerfy wykorzystują dary jesieni na każdy możliwy sposób. Korale jarzębinowe wyszły rewelacyjnie.

Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Czeszewie

Smerfy 01.10. wybrały się razem z Puchatkami i Tygryskami do lasu, aby spotkać się z leśniczym.

Wrzesień

Wrzesień był dla Smerfów bardzo pracowity, ale jak zawsze nie zabrakło czasu na przyjemności. Obchodziliśmy urodziny naszych Smerfetek, świętowaliśmy Dzień Chłopca rozbijając piniatę, odwiedził nas gość, odkrywając przed nami tajniki Ukrainy. Pracowaliśmy także ciężko poznając pierwsze litery i cyfry, utrwalając je na tabliczkach oraz szyjąc.

grupa smerfy i puchatki

Smerfy i Puchatki korzystają z wakacji i pogody. Tym razem.na koniach. Dziękujemy serdecznie Pani Instruktor za wspaniałe przyjęcie i cudnie i spędzony czas.

Spotkanie z książką

Dzisiaj grupa Minionków i Smerfów wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na „Spotkanie z książką”. Dzieci słuchały z uwagą legend poznańskich czytanych przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Panią Ewę Łukaszewską, a pózniej wykonały w grupach pracę plastyczną. Było zabawnie i radośnie:).

Wakacje u „Smerfów”

Czas wakacji to czas podróży. „Smerfy” odbyły piracką przygodę. A jak piraci to to tylko własnoręcznie wykonanym statkiem.

Jak wakacje to tylko koleją.

„Smerfy” w ramach przygotowań do wakacji, odwiedziły w czwartek 14.06., Średzką Kolej Wąskotorową. Wystarczy tylko spojrzeć jak świetnie się bawiliśmy.

Pierwsza pomoc przedmedyczna u „Smerfów”

„Smerfy” przygotowują się już do wakacji. Zaczynają od najważniejszego – bezpieczeństwa. W środę 13.06. „Smerfy” uczyły się od ratownika medycznego, jak udzielać pierwszej pomocy.

Projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”

Nasze przedszkole realizuje projekt „Przedszkole Młodych Patriotów”. W ramach projektu „Smerfy” zwiedziły Kwaterę Powstańców na średzkim cmentarzu, przygotowała plakat o tematyce patriotycznej, uczyła się o historii Polski oraz wzięła udział w przedszkolnym konkursie wierszy i pieśni patriotycznych.

Odwiedziny w Straży Pożarnej

8 maja „Smerfy” odwiedziły strażaków, aby poznać bliżej ich zawód. Niejeden „Smerf” chciałby zostać takim strażakiem. Serdecznie im dziękujemy za gościnność 🙂

Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Dnia 27 kwietnia 2018 grupy Puchatkòw i Smerfòw wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt „Śpiąca królewna „. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zostały oprowadzone po teatrze, poznały jego zakamarki. Przedszkolaków szczególnie zaciekawiła Galeria Lalek i możliwość obejrzenia lalek z archiwalnych spektakli Teatru Animacji.

Wycieczka

19 marca grupa „Smerfy” i „Puchatki” wyjechały na pierwszą wycieczkę do Dworku w Koszutach. Tam czekała na nich super niespodzianka.

Śniadanie wielkanocne

W środę 28 marca wszystkie Smerfy wspólnie zjadły wielkanocne śniadanko. Było dużo śmiechu, wspólnych życzeń oraz wspaniałych przysmaków. „To było najfajniejsze śniadanie wielkanocne w przedszkolu” – jak powiedziały Smerfy. Aż miło było popatrzeć:)

Z okazji świąt Wielkiej Nocy Smerfy wraz z Panią Kasią składają wszystkim przyjaciołom, bliskim, wspaniałym rodzicom, nauczycielom i pracownikom Przedszkola oraz gościom wszystkiego co najpiękniejsze:)