PUCHATKI

Obchody Święta Niepodległości

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ DYNI PUCHATKI

Wycieczka do lasu

Puchatki wybrały się ostatnio w magiczną podróż do jesiennego parku i lasu. Oglądały zdjęcia zwierząt żyjących w lesie, utrwaliły sobie ich nazwy. Puchatki także skrupulatnie zbierały dary jesieni:liście, kasztany, żołędzie. Niektóre dzieci bez problemu już rozpoznają liście i owoce polskich drzew.

Wycieczka do Czeszewa

JESIEŃ

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce królują jesienią w naszym przedszkolu. Teraz już każdy przedszkolak wie dlaczego warto zjadać owoce i warzywa oraz jak witaminy wpływają na nasze zdrowie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DYPLOMY I MEDALE NA DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

SPACER

We wtorek grupa Puchatków i Tygrysków wybrały się na spacer, podczas którego dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do przedszkola i do domu.

GRUPA PUCHATKI

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o wakacyjnych podróżach i pamiątkach z nich przywiezionych. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat kierunków wakacyjnych pobytów.

Grupa smerfy i puchatki

Smerfy i Puchatki korzystają z wakacji i pogody. Tym razem.na koniach. Dziękujemy serdecznie Pani Instruktor za wspaniałe przyjęcie i cudnie i spędzony czas.

Na upały najlepsze zabawy z lodem, zabawy w cieniu i lody

Wakacyjne prace – Grupa Puchatki

Piknik u Puchatkòw

Grupa Puchatki

Zasłużone dyplomy na koniec roku

Przedstawienie

Przedstawienie z okazji zakończenia roku przedszkolnego Grupa Puchatki.

WIZYTA U STRAŻAKÓW

STRAŻACY ZAZNAJOMILI DZIECI Z CIEKAWOSTKAMI ZWIĄZANYMI Z ICH PRACĄ ZAWODOWĄ. PROWADZĄCY SPOTKANIE ZAPREZENTOWALI WOZY STRAŻACKIE A TAKŻE SPECJALISTYCZNY STRÓJ STRAŻAKA. PRZEDSZKOLAKI MOGŁY PRZYMIERZYĆ STRAŻACKIE HEŁMY ORAZ PRZY POMOCY STRAŻAKÓW POĆWICZYĆ UMIEJĘTNOŚĆ LANIA WODY ZE STRAŻACKIEGO HYDRANTU.

Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Dnia 27 kwietnia 2018 grupy Puchatkòw i Smerfòw wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt „Śpiąca królewna „. Po zakończeniu przedstawienia dzieci zostały oprowadzone po teatrze, poznały jego zakamarki. Przedszkolaków szczególnie zaciekawiła Galeria Lalek i możliwość obejrzenia lalek z archiwalnych spektakli Teatru Animacji.

„Jedzie pociąg z daleka…”

Grupa PUCHATKI na placu zabaw.

WIELKANOCNE ŚNIADANKO

28 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego Zajączka, szybko odnalazły koszyczek ze słodkościami. Dzieci w tym dniu odwiedził też łaciaty króliczek, który był nieco przestraszony.

Konkurs Koszyczek Wielkanocny !

Dnia 27 marca w Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie” Koszyczek Wielkanocny”.W grupie 3-4 latki I miejsce zajęła Julia Grześkowiak, III miejsce Paweł Bochyński, wyróżnienie dla Michała Majchrzyckiego i Franciszka Walkowiaka. W grupie 5-6 latki III miejsce zajął Filip Jóźwiak. Gratulacje!!

AKCJA WIOSNA !

21 marca przywitaliśmy WIOSNĘ, każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. Na placu zabaw wszystkie grupy z przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy -przywitania wiosny”. W sali zazielenił się kącik przyrody.

Puchatki

„Czekam na wiosnę”. – K. Datkun-Czerniak

Dość mam sanek, nart i śniegu.
Chcę już w piłkę grać!
Po zielonej trawie biegać,
w berka sobie grać!
Dość mam chlapy i roztopów,
szarych, smutnych dni.
Przybądź wiosno, jak najprędzej,
rozchmurz niebo mi.
Przynieś kwiaty, promień słonka,
zieleń liści, ptaków śpiew.
Niech zadźwięczy pieśń skowronka.
Przybądź, proszę cię!

Nasze Puchatki też czekają na wiosnę.

Grupa Puchatki

Ufoludek to zielony mały ludek…

Dinozaury

W tym tygodniu Puchatki poznały historię dinozaurów, warunki życia, hipotezę o wyginięciu itp.
Dzieci do przedszkola przyniosły też swoje dinozaury.

PUCHATKI

W PRZEDSZKOLU PUCHATKI NIGDY SIĘ NIE NUDZĄ!

KOCHA BABCIĘ I DZIADZIUSIA KAŻDY WNUCZEK KAŻDA WNUSIA…

2 LUTEGO GRUPA PUCHATKI ZAPROSIŁA DO PRZEDSZKOLA SWOJE KOCHANE BABCIE I DZIADKÓW. NASZE PUCHATKI PRZYGOTOWAŁY DLA NICH PRZEDSTAWIENIE POD TYTUŁEM „BAJKOWY AMBARAS”. NIEJEDNEJ BABCI I DZIADKOWI, ŁEZKA KRĘCIŁA SIĘ W OKU. DZIECI WRĘCZYŁY SWOIM UKOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM WŁASNORĘCZNIE PRZYGOTOWANE UPOMINKI I LAURKI. PO CZĘŚCI OFICJALNEJ NIECODZIENNI GOŚCIE ZOSTALI ZAPROSZENI NA HERBATĘ I SŁODKI POCZĘSTUNEK.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE TEN DZIEŃ NA DŁUGO POZOSTANIE W PAMIĘCI ZARÓWNO DZIECI JAK I DZIADKÓW!

Mikołajki w grupie PUCHATKI

Andrzejki w grupie PUCHATKI były wróżby, tańce i dobra zabawa 🙂

Mój przyjaciel miś

Dnia 24.11.2017r. grupa „Puchatki” wybrała się do biblioteki pedagogicznej aby odebrać nagrody za konkurs pt. „Mój przyjaciel miś”. Dzieci za pracę grupową otrzymały piękną książkę, dyplomy i słodkie upominki.

Mój przyjaciel miś

Dnia 24.11.2017r. grupa „Puchatki” wybrała się do biblioteki pedagogicznej aby odebrać nagrody za konkurs pt. „Mój przyjaciel miś”. Dzieci za pracę grupową otrzymały piękną książkę, dyplomy i słodkie upominki.

Dzień Niepodległości w przedszkolu.

Wizyta Policji

Dzień Dyni

Pasowanie

30 października dzieci, odświętnie ubrane, prezentowały swoje umiejętności -dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Były wierszyki i piosenka. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplomik pasowania, symbol grupy-medal z Kubusiem Puchatkiem oraz słodki upominek.

Pozostałe zdjęcia