MINIONKI

Do Minionkow powoli zbliża się Pani Jesień…

Dzień Kropki w naszej grupie dosłownie cały był wykropkowany. Polecamy wszystkim bajkę o kropce: „The Dot” P. Reynoldsa – wspaniale przesłanie!

Minionki otrzymały w prezencie od jednego z przedszkolaków kartonowy autobus szkolny, który przydał się bardzo przy realizowaniu tematów dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Minionki wiedzą już, jak poprawnie i elegancko nakrywać stół, gdzie położyć sztućce i jak zachować się kulturalnie przy stole.

Minionki pełne sił do nauki i uśmiechnięte rozpoczęły pierwszy tydzień września. Był już spacer, zabawy ruchowe na placu zabaw, nowe prace plastyczne, nowe tematy i wyzwania.

Minionki wzięły udział w akcji #bedziedobrze i malowały tęczę na oknach i kartkach najpiękniej,jak potrafiły.

Minionki uczą się, co to sztuka i teatr

Dzień Dinozaura u Minionków

W Dzień Kota u Minionkow gościem była Pani Marzena Staszak z Biblioteki Pedagogicznej, która przedstawila nam różne informacje o kotach oraz przeczytala bajkę o „Kotku Psotku”, za co dziękujemy. Były też prace plastyczne i malowanie twarzy ,:)

Balik karnawałowy-Minionki zachwycone i chcą jeszcze.

Walentynki u Minionkow. Nasze przedszkolaki wiedzą jednak, że kochać trzeba nie tylko „od święta”3

Dzień Pizzy u Minionków

W styczniu u Minionków same imprezki urodzinowe i dużo prac plastycznych

W styczniu u Minionków same imprezki urodzinowe i dużo prac plastycznych

Dzień Babci i Dziadka

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)” 21.01.2020r. w grupie Minionki odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały też upominki dla babć i dziadków – własnoręcznie zrobione wazoniki z kwiatkami i medale. Mamy nadzieję, że dziadkom się podobało.

Narodowe Święto Niepodległości w Grupie Minionków.

Dnia 03.10.2019r. grupę Minionkow odwiedzili strażacy z OSP w Srodzie Wlkp. Dzieci były zachwycone, zadawały pytania i oglądały przyniesione stroje.

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka Minionki wybrały się dziś do sklepu, gdzie zakupiły lody, które skonsumowaliśmy wspólnie na pikniku w ogrodzie.

Minionki uczą się, co jest zdrowe, białe, pyszne i pochodzi od krowy…

W Wielki Piątek Minionki szukały i znalazły… podarunki od Zajączka.

Grupa Minionki- wychowawca Lidia Janicka

W środę u Minionkow odbyło sie najpyszniejsze na świecie Śniadanie Wielkanocne.

A dziś u Minionkow karaczany madagaskarskie.

Minionki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych.

W Światowy Dzień Zdrowia Minionki przyszły ubrane na biało. Spędziliśmy czas na rozmowie dotyczącej zdrowego trybu życia, higieny osobistej,prawidłowego odżywiania i ruchu na świeżym powietrzu. Żeby nie być tylko teoretykami resztę dnia poświęciliśmy ćwiczeniom i wybraliśmy się na spacer, na którym podziwialiśmy Wielkanocnego Zająca na rynku.

W ubiegły piątek Minionki gościły przemiłą Panią Marzenę z Biblioteki Pedagogicznej, która zaprezentowała nam opowieść o groszku, teatrzyk Kamishibai i opowiedziała o zwiastunach wiosny.

Dziś Minionki szukały Wiosny nad jeziorem. Uczyliśmy się także o mieszkańcach jeziora i różnicach między zbiornikami wodnymi. Praktyka zawsze lepsza niż teoria, mimo tego, że wiatr dawał się we znaki !

And we all fall down… Minionki, jak i wszystkie inne grupy w Tęczowej Krainie szlifuja piosenki w języku angielskim.

Wiosna przychodzi zgodnie z planem, choć ślady zimy tu i tam. Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki: – Witaj nam, Wiosno, witaj nam! ” Pierwszy Dzień Wiosny u Minionkow.

Idzie wiosna… Minionki rozrabiają i kwiatki w doniczki wsadzają.

Dzień Kapelusza.

Dzień Kobiet u Minionków.

Grupa Minionki.W dzień baliku świętowaliśmy urodzinki Leona i Antka.

Minionki wiedzą, jak dbać o higienę osobistą. Pomogły nawet wykąpać się lalce.

Minionki uczą się, że owoce mają wiele witamin i że można wyczarować z nich pyszne,kolorowe koktajle!

Poszliśmy tez do sklepu, aby zrobić zdrowe zakupy,a potem sie nimi rozkoszować przy pieknej pogodzie.

Świętowaliśmy dziś też urodzinki Zuzi .

Bal karnawałowy

Dzień Pizzy u Minionków. Poczuliśmy trochę włoskiego klimatu i zabawilismy się w kucharzy. Było przepysznie!

Minionki znów świętują. Czwarte urodzinki naszej Zosi.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Urodzinki Frania. To już cztery lata!

Minionki wywołują śnieg

Grupa Minionki wraz z wychowawczynią panią Lidką życzą wszystkim pięknych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych miłością i radością! Niech Wasze serca wypełnia dobroć i ciepło,które rozświetlą cały świat !

Warsztaty kulinarne u Minionkow – piernikowe szaleństwo

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj… Minionki wcale się nie bały !

Andrzejki u Minionkow pełne były magii, wróżb i tajemniczych historii

Kino u Minionkow
Dzięki owocnej współpracy z rodzicami udało nam się pewnego piątkowego popołudnia przerobić naszą salę na salę kinową. Maluchy wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć bajkę, zjeść popcorn i zintegrować się jeszcze bardziej.

Dzień Pluszowego Misia u Minionkow

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Dzień Dyni u Minionkow było bardzo pomarańczowo i smakowicie.

Zgromadzony przez Minionki kosz o nazwie „Bomba witaminowa” składający się z warzyw i owoców najpierw przystroil talerze,a potem został zjedzony.

„Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczki woła…” Minionki dalej celebruja jesienną porę.

SPACER

Minionki jesienią dużo spacerują, czytają przy „ognisku” i codziennie odkrywają tajemnice rzeczywistości.

Zielony Dzień

Zielony Dzień Minionki świętowały sadzeniem drzewa, spacerem i zajęciami dydaktycznymi,które miały uświadomić, jak ważna jest dbałość o naturę i cieszenie się nią.

POCZTA

Z okazji Dnia Poczty Minionki wybrały się na jesienny spacer do budynku Poczty Polskiej, gdzie poznały specyfikę pracy poczty, drogę, jaką przebywają listy oraz zawód listonosza.

Dzień Chłopca

W Dzień Chłopców u Minionków wyłowiliśmy nowe talenty do naprawiania,odkręcania i reperowania urządzeń. Chłopcy otrzymali prezenty, słodkości i piosenkę od wszystkich dziewczyn.

BAL

Z okazji Dnia Przedszkolaka u Minionków bal i słodkości

Tradycyjnie już świętujemy Dzień Kropki u Minionków 🙂

Wspomnienia z wakacji 🙂

Minionki wspominają wakacje, jednocześnie rozwijając umiejętności matematyczne i usprawniając narządy artykulacyjne. Morze szepce w muszelce.

Początek wrzesnia u Minionków 🙂

Wycieczka do stadniny koni – Minionki

Zwierzęta są jednymi z najlepszych nauczycieli miłości”:). Dziś wybraliśmy się do stadniny koni nad Jeziorem Średzkim. Dzieci były oczarowane. Mogliśmy pobyć ze zwierzętami, dowiedzieć się co jedzą konie, jak żyją, a dla odważnych możliwy był nawet przejazd na kucyku. Zrobiliśmy sobie też mały piknik. Dzień zaliczony do jak najbardziej udanych :).

Spotkanie z książką

Dzisiaj grupa Minionków i Smerfów wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na „Spotkanie z książką”. Dzieci słuchały z uwagą legend poznańskich czytanych przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Panią Ewę Łukaszewską, a pózniej wykonały w grupach pracę plastyczną. Było zabawnie i radośnie:).

Wakacyjny klimat

A u Minionków na dobre zagościł już wakacyjny klimat… 🙂

Jak się chronić w ciepłe dni?

Wakacje…a skoro wakacje, to słońce. Skoro słońce, to trzeba chronić głowę! W grupie Minionków rozmawialiśmy o tym, jak należy ubierać się podczas ciepłych dni. Dzieciom bardzo spodobały się nakrycia głowy. 🙂

Wycieczka na lody

Na zakończenie roku grupa Minionków wybrała się na lody i spacer po Środzie. Dla takich maluchów było to duże wyzwanie. Dziękujemy mamom, które były z nami, za pomoc i towarzystwo. Wakacyjny czas właśnie się zaczął ! 🙂

Mundial

U Minionków gorączka mundialowa pełną parą! Mali kibice dopingują ze wszystkich sił 🙂

Konkurs

Konkurs pieśni patriotycznej oraz konkurs recytatorski z okazji projektu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

Fotorelacja z wyprawy do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej

Poniżej fotorelacja z wyprawy do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Minionki były zafascynowane widokiem wozów strażackich i strażaków :).

Minionki – Młodzi Patrioci

Bierzemy udział w projekcie „Przedszkole Młodych Patriotów”. W związku z tym, ale i nie tylko, cały tydzień poprzedzający majówkę rozmawialiśmy o polskości, byciu Polakiem i patriotą. Robiliśmy plakaty, malowaliśmy flagi i uczyliśmy się śpiewać piosenki patriotyczne. Maluchy coraz bardziej rozumieją w czym rzecz i chętnie brały udział w zajęciach.

Minionki – Światowy Dzień Książki

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” (Maria Dąbrowska)
W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Każdy z maluchów przyniósł do przedszkola swoją ulubioną książeczkę i opowiedział o niej. Poznaliśmy takie pojęcia jak: pisarz, ilustrator, bibliotekarz i wiele innych, związanych z książką, dbaniem o nią i wartościami, jakie niesie czytanie.

I kolejne „lata lecą…”:)

Dzień po dniu i kolejni przedstawiciele naszej grupy kończą trzy latka! Tym razem urodziny Amelki i Wojtka :).

Eko-tydzień

Rozpoczęliśmy eko-tydzień, w którym rozmawiamy o tym, jak dbać o naszą planetę i jej czystość. Maluchy chętnie słuchały o segregacji śmieci oraz wadze sprzątania swojego bałaganu. Bądźmy dla nich dobrym przykładem :)!

Minionki w chmurach

W tym tygodniu od spraw przyziemnych, czyli kopców kreta, przeszliśmy poprzez piankowe chmury, aż do Dnia Słońca! 🙂