MINIONKI

Dnia 03.10.2019r. grupę Minionkow odwiedzili strażacy z OSP w Srodzie Wlkp. Dzieci były zachwycone, zadawały pytania i oglądały przyniesione stroje.

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka Minionki wybrały się dziś do sklepu, gdzie zakupiły lody, które skonsumowaliśmy wspólnie na pikniku w ogrodzie.

Minionki uczą się, co jest zdrowe, białe, pyszne i pochodzi od krowy…

W Wielki Piątek Minionki szukały i znalazły… podarunki od Zajączka.

Grupa Minionki- wychowawca Lidia Janicka

W środę u Minionkow odbyło sie najpyszniejsze na świecie Śniadanie Wielkanocne.

A dziś u Minionkow karaczany madagaskarskie.

Minionki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych.

W Światowy Dzień Zdrowia Minionki przyszły ubrane na biało. Spędziliśmy czas na rozmowie dotyczącej zdrowego trybu życia, higieny osobistej,prawidłowego odżywiania i ruchu na świeżym powietrzu. Żeby nie być tylko teoretykami resztę dnia poświęciliśmy ćwiczeniom i wybraliśmy się na spacer, na którym podziwialiśmy Wielkanocnego Zająca na rynku.

W ubiegły piątek Minionki gościły przemiłą Panią Marzenę z Biblioteki Pedagogicznej, która zaprezentowała nam opowieść o groszku, teatrzyk Kamishibai i opowiedziała o zwiastunach wiosny.

Dziś Minionki szukały Wiosny nad jeziorem. Uczyliśmy się także o mieszkańcach jeziora i różnicach między zbiornikami wodnymi. Praktyka zawsze lepsza niż teoria, mimo tego, że wiatr dawał się we znaki !

And we all fall down… Minionki, jak i wszystkie inne grupy w Tęczowej Krainie szlifuja piosenki w języku angielskim.

Wiosna przychodzi zgodnie z planem, choć ślady zimy tu i tam. Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki: – Witaj nam, Wiosno, witaj nam! ” Pierwszy Dzień Wiosny u Minionkow.

Idzie wiosna… Minionki rozrabiają i kwiatki w doniczki wsadzają.

Dzień Kapelusza.

Dzień Kobiet u Minionków.

Grupa Minionki.W dzień baliku świętowaliśmy urodzinki Leona i Antka.

Minionki wiedzą, jak dbać o higienę osobistą. Pomogły nawet wykąpać się lalce.

Minionki uczą się, że owoce mają wiele witamin i że można wyczarować z nich pyszne,kolorowe koktajle!

Poszliśmy tez do sklepu, aby zrobić zdrowe zakupy,a potem sie nimi rozkoszować przy pieknej pogodzie.

Świętowaliśmy dziś też urodzinki Zuzi .

Bal karnawałowy

Dzień Pizzy u Minionków. Poczuliśmy trochę włoskiego klimatu i zabawilismy się w kucharzy. Było przepysznie!

Minionki znów świętują. Czwarte urodzinki naszej Zosi.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Urodzinki Frania. To już cztery lata!

Minionki wywołują śnieg

Grupa Minionki wraz z wychowawczynią panią Lidką życzą wszystkim pięknych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych miłością i radością! Niech Wasze serca wypełnia dobroć i ciepło,które rozświetlą cały świat !

Warsztaty kulinarne u Minionkow – piernikowe szaleństwo

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj… Minionki wcale się nie bały !

Andrzejki u Minionkow pełne były magii, wróżb i tajemniczych historii

Kino u Minionkow
Dzięki owocnej współpracy z rodzicami udało nam się pewnego piątkowego popołudnia przerobić naszą salę na salę kinową. Maluchy wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć bajkę, zjeść popcorn i zintegrować się jeszcze bardziej.

Dzień Pluszowego Misia u Minionkow

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Dzień Dyni u Minionkow było bardzo pomarańczowo i smakowicie.

Zgromadzony przez Minionki kosz o nazwie „Bomba witaminowa” składający się z warzyw i owoców najpierw przystroil talerze,a potem został zjedzony.

„Posypały się listeczki dookoła. To już jesień te listeczki woła…” Minionki dalej celebruja jesienną porę.

SPACER

Minionki jesienią dużo spacerują, czytają przy „ognisku” i codziennie odkrywają tajemnice rzeczywistości.

Zielony Dzień

Zielony Dzień Minionki świętowały sadzeniem drzewa, spacerem i zajęciami dydaktycznymi,które miały uświadomić, jak ważna jest dbałość o naturę i cieszenie się nią.

POCZTA

Z okazji Dnia Poczty Minionki wybrały się na jesienny spacer do budynku Poczty Polskiej, gdzie poznały specyfikę pracy poczty, drogę, jaką przebywają listy oraz zawód listonosza.

Dzień Chłopca

W Dzień Chłopców u Minionków wyłowiliśmy nowe talenty do naprawiania,odkręcania i reperowania urządzeń. Chłopcy otrzymali prezenty, słodkości i piosenkę od wszystkich dziewczyn.

BAL

Z okazji Dnia Przedszkolaka u Minionków bal i słodkości

Tradycyjnie już świętujemy Dzień Kropki u Minionków 🙂

Wspomnienia z wakacji 🙂

Minionki wspominają wakacje, jednocześnie rozwijając umiejętności matematyczne i usprawniając narządy artykulacyjne. Morze szepce w muszelce.

Początek wrzesnia u Minionków 🙂

Wycieczka do stadniny koni – Minionki

Zwierzęta są jednymi z najlepszych nauczycieli miłości”:). Dziś wybraliśmy się do stadniny koni nad Jeziorem Średzkim. Dzieci były oczarowane. Mogliśmy pobyć ze zwierzętami, dowiedzieć się co jedzą konie, jak żyją, a dla odważnych możliwy był nawet przejazd na kucyku. Zrobiliśmy sobie też mały piknik. Dzień zaliczony do jak najbardziej udanych :).

Spotkanie z książką

Dzisiaj grupa Minionków i Smerfów wybrała się do Centrum Informacji Turystycznej na „Spotkanie z książką”. Dzieci słuchały z uwagą legend poznańskich czytanych przez aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Panią Ewę Łukaszewską, a pózniej wykonały w grupach pracę plastyczną. Było zabawnie i radośnie:).

Wakacyjny klimat

A u Minionków na dobre zagościł już wakacyjny klimat… 🙂

Jak się chronić w ciepłe dni?

Wakacje…a skoro wakacje, to słońce. Skoro słońce, to trzeba chronić głowę! W grupie Minionków rozmawialiśmy o tym, jak należy ubierać się podczas ciepłych dni. Dzieciom bardzo spodobały się nakrycia głowy. 🙂

Wycieczka na lody

Na zakończenie roku grupa Minionków wybrała się na lody i spacer po Środzie. Dla takich maluchów było to duże wyzwanie. Dziękujemy mamom, które były z nami, za pomoc i towarzystwo. Wakacyjny czas właśnie się zaczął ! 🙂

Mundial

U Minionków gorączka mundialowa pełną parą! Mali kibice dopingują ze wszystkich sił 🙂

Konkurs

Konkurs pieśni patriotycznej oraz konkurs recytatorski z okazji projektu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

Fotorelacja z wyprawy do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej

Poniżej fotorelacja z wyprawy do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Minionki były zafascynowane widokiem wozów strażackich i strażaków :).

Minionki – Młodzi Patrioci

Bierzemy udział w projekcie „Przedszkole Młodych Patriotów”. W związku z tym, ale i nie tylko, cały tydzień poprzedzający majówkę rozmawialiśmy o polskości, byciu Polakiem i patriotą. Robiliśmy plakaty, malowaliśmy flagi i uczyliśmy się śpiewać piosenki patriotyczne. Maluchy coraz bardziej rozumieją w czym rzecz i chętnie brały udział w zajęciach.

Minionki – Światowy Dzień Książki

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” (Maria Dąbrowska)
W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Każdy z maluchów przyniósł do przedszkola swoją ulubioną książeczkę i opowiedział o niej. Poznaliśmy takie pojęcia jak: pisarz, ilustrator, bibliotekarz i wiele innych, związanych z książką, dbaniem o nią i wartościami, jakie niesie czytanie.

I kolejne „lata lecą…”:)

Dzień po dniu i kolejni przedstawiciele naszej grupy kończą trzy latka! Tym razem urodziny Amelki i Wojtka :).

Eko-tydzień

Rozpoczęliśmy eko-tydzień, w którym rozmawiamy o tym, jak dbać o naszą planetę i jej czystość. Maluchy chętnie słuchały o segregacji śmieci oraz wadze sprzątania swojego bałaganu. Bądźmy dla nich dobrym przykładem :)!

Minionki w chmurach

W tym tygodniu od spraw przyziemnych, czyli kopców kreta, przeszliśmy poprzez piankowe chmury, aż do Dnia Słońca! 🙂

Kwiecień

Zaraz po świętach zaczęliśmy dalej prężnie działać. We wtorek obchodziliśmy urodzinki Kubusia, a potem tydzień zdrowego odżywiania. Relacja poniżej :).

Wielkanoc u Minionków

W Wielkanoc u Minionków wszystko odbyło się zgodnie z tradycją staropolską: malowanie pisanek, szukanie zająca, wielkanocne śniadanie…na sam koniec odwiedził nas nawet królik dzięki uprzejmości jednego z rodziców! 🙂

Wiosna!

Z Minionkami najpierw przywitaliśmy wiosnę w sali śpiewem i uśmiechem, a potem na świeżym powietrzu wraz z resztą przedszkolaków pożegnaliśmy starą, dobrą Marzannę. 🙂

Minionki i Akademia Reissa

W środę 14.03.2018r. gościliśmy trenera z Akademii Reissa ( dla dzieci dla ułatwienia nazywaną Akademią Reksia). Przedszkolaki z przyjemnością wzięły udział w treningu piłki nożnej. Kto wie, może urośnie nam w Tęczowej Krainie kolejny Leo Messi? 😉

Zwiastuny wiosny

Jako przedszkolaki z krwi i kości zasialiśmy dziś rzeżuchę. Od dziś na niebie szukamy bocianów, w ziemi krokusów i obserwujemy z uwagą nasze roślinki.

Dzień Kobiet u Minionków

Dzień Kobiet u Minionków obfitował w wiele wrażeń. Pokaz mody – kolekcja Wiosna 2018. Kreacje były najróżniejsze, od tych, w których spokojnie można się pokazać na co dzień, po te bardziej oryginalne. Wszyscy modele i modelki spisali się na medal. Była także kreacja końcowa panny młodej – w tej roli słodka Marysia, a także stylowy projektant Ignaś, pseudonim Igi M. 😉 Wielkie podziękowania dla niezastąpionych rodziców, na których zawsze mogę liczyć! Po pokazie dziewczynki otrzymały biżuterię i ręcznie robione obrazki przez naszych dżentelmenów. Szczęścia dla wszystkich kobiet, małych i dużych :)!

Logorytmika u Minionków

Po tygodniu pełnym szkoleń od poniedziałku w grupie maluchów nowe zajęcia – logorytmika! Jest to jedna z technik logopedycznych, metoda oparta na rytmie muzycznym wraz z zastosowaniem słowa, włączonego jako akompaniament w rytmicznie zestrojony przez muzykę ruch całego ciała. Korzyści z tego tak wiele,że nie sposób wszystkich wymienić, a więc nie teoretyzujemy, tylko działamy ! 🙂

Urodzinki

A u Minionków kolejne powody do świętowania! Urodzinki Leona, a następnie Zuzi były dniami pełnymi radości i pozytywnych emocji. Maluchy z miesiąca na miesiąc coraz głośniej śpiewają „Sto lat” i „Happy birthday”, lecz nadal z tą samą szczerością składają jubilatom życzenia. Jako wychowawczyni potwierdzam, przeżyłam kilka dni temu na własnej skórze, za co bardzo dziękuję :).
Zaczynamy marzec, a więc oczekiwanie na wiosnę. W naszej sali już dziś „zakwitły” pierwsze tulipany z rolek, wykonane całkowicie przez maluchy. Do zobaczenia więc niedługo, miejmy nadzieję, w słońcu i zieleni !

Dzień kota

Miauczy kotek: miau! Coś ty, kotku, miał? Dnia 20.02.2018r. obchodziliśmy Dzień Kota. Każdy przyniósł swojego kota i kawałki materiału do wyklejania pracy plastycznej. Malowaliśmy twarze, a poprzez dotyk poznawaliśmy jak miękkie i przyjemne jest futerko kota. Czytaliśmy także wiersz Juliana Tuwima pt. „Kotek”. Przy tej okazji zakupiliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska (dochód z kiermaszu świątecznego), aby nakarmić kotki i pieski, którym brakuje pożywienia, szczególnie zimą. W ten sposób uczyliśmy się empatii i rozwijaliśmy aktywność twórczą. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy za udział w Dniu Kota. Miauuuu! 🙂

Walentynki

„Miłość rośnie wokół nas”… Przez cały tydzień rozmawialiśmy o okazywaniu uczuć, miłości i przyjaźni. Było różowo, czerwono, balonowo i serduszkowo. Była też walentynkowa poczta i imieninki Lilki. Z okazji Walentynek życzymy wszystkim wiele miłości!

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 01.02.2017r. świętowaliśmy z wyjątkowymi dla nas gośćmi. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka maluchy wystąpiły i przygotowały specjalne prezenty. Wszyscy jesteśmy z nich niezmiernie dumni, gdyż pokonały emocje, nieśmiałość i tremę. Udało im się zatańczyć, zagrać i zaśpiewać! A przecież nie mają nawet trzech lat :)! Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za przyjście, dobre słowa, rodzicom za słodkości i do zobaczenia!

Urodzinowo u Minionków

Styczeń obfitował u nas także w imprezy – Zosia i Franek świętowali swoje urodziny 🙂

Styczeń

U Minionków w styczniu same nowości i pierwsze razy… Pierwsze zabawy w śniegu na placu zabaw razem z grupą Puchatków i pierwsze spacery. Pracowaliśmy też z gąbkami, wodą i kolorami opierając się na założeniach pedagogiki Marii Montessorii, co dało małym odkrywcom sporo satysfakcji. Udało nam się także wykonać w parach obrazy techniką „leżąco-stojącą” do utworów muzyki klasycznej, co bardzo rozluźniło grupę i dało wiele radości.

A Minionki…malują i balują! 😀

Mikołajki i Warsztaty bombkowe u Minionków

W naszej grupie klimat świąteczny pełną parą! 🙂

Andrzejki

Minionki ostatnio były bardzo pracowite. Zaczęliśmy przygotowywać choinki na kiermasz, wróżyliśmy w Andrzejki, zastosowaliśmy elementy pedagogiki Marii Montessori m.in. uwiecznione na zdjęciach potrawy dla Świętego Mikołaja z grochu, kaszy, ryżu i makaronu. Odwiedził nas też po długiej chorobie Antoś ze starszej grupy,który miał akurat urodzinki. Przyniósł pyszne cukierki i wszyscy tańczyliśmy do ulubionych piosenek. Udało nam się dostrzec także pierwszy śnieg! :).

Dzień Pluszowego Misia

Grupa Minionków dnia 24.11.2017r. obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten przeleciał nam tak szybko, że tylko pod koniec dnia udało się zrobić zdjęcie z częścią dzieci. Były zabawy chustą animacyjną wraz z misiami, prezentacja dotycząca misiów z różnych bajek, misiowe scenki i misiowe piosenki. Malowaliśmy też łapki misia ćwicząc zręczność, palce i nadgarstki. Dzieci cieszyły się, mogąc pokazać kolegom i koleżankom swoje ulubione misie.

W tym samym tygodniu udało nam się też wygospodarować jeden dzień na eksperymenty z wodą – napełnianie strzykawek, przelewanie z miski do kubka, wlewanie, wylewanie i wszystko, co możliwe! 🙂 Było mokro, ale radośnie :).

Fotorelacja

Ostatnio działo się sporo…Z tej okazji kompilacja zdjęć z Pasowania na Przedszkolaka, Spotkania z policjantką, Dnia Postaci z Bajek, gdzie maluchy próbowały swoich sił w wycinaniu, Dnia Niepodległości, kiedy najmłodsi Polacy z naszego przedszkola uczyli się o swoim pochodzeniu i tożsamości oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Minionki pozdrawiają ! 🙂

Pasowanie

Dzień pasowania na przedszkolaka był pełen radości i uśmiechu. Maluchy otrzymały czapeczki, dyplomy i słodki upominek. Uroczyście nadano nazwę grupie MINIONKI. Na szyi każdego malucha widniał medal z bajkowym stworkiem. Dzieci wystąpiły przed Panią Dyrektor, kadrą pedagogiczną i starszakami. Większość dzieci była bardzo zawstydzona, jednak starali się jak najlepiej mogli.

Zielony Dzień

Zielony Dzień, powiązany z Dniem Drzewa, był dniem, w którym i w
sali, i na ubraniach dominował kolor zielony. Rozmawialiśmy o
wartości, jaką jest przyroda, poznawaliśmy zielone przedmioty i
rośliny, uczyliśmy się wierszyka. Zaśpiewaliśmy też kilka piosenek
po angielsku związanych z tematem dnia. Pod koniec zajęć
pozwoliliśmy sobie na zabawy taneczne z, oczywiście zielonymi,
balonami. 🙂

DZIEŃ DYNI

Dnia 26.10.2017r. całe przedszkole z Tęczowej Krainy przeistoczyło
się w Pomarańczową Krainę, gdyż obchodziliśmy Dzień Dyni. Każde
z dzieci miało na sobie coś pomarańczowego. W grupie maluchów od
samego rana rozmawialiśmy o kolorze pomarańczowym, uczyliśmy się go
rozpoznawać. Mieliśmy pełną skrzynię pomarańczowych przedmiotów,
śpiewaliśmy dyniowe piosenki, czytaliśmy wiersz o dyni, a pod koniec
zajęć każde z dzieci wykonało pracę plastyczną pt. „Wesoła dynia”
ze stempelków zrobionych z farby i połówek jabłek.

DZIEŃ CHŁOPCA

Z okazji Dnia Chłopca nasi mali dżentelmeni otrzymali upominki i
muszki ozdobione odciskami palców swoich koleżanek :).

URODZINY MALUCHÓW

W wrześniu w grupie maluchów świętowaliśmy już urodzinki trójki z
naszych podopiecznych – Piotrusia, Oli i Aleksa. W tych dniach
pozwoliliśmy sobie na odrobinę słodkości i mnóstwo zabawy. Było
głośne sto lat, prezenty i sporo buziaków dla solenizantów :).

ZABAWY SENSORYCZNE

Wycieczka w świat zmysłowych doświadczeń za każdym razem cieszy i
prowadzi do nowych odkryć. Płynęliśmy już statkami po oceanie,
łowiliśmy ryby i muszelki, formowaliśmy każdy kształt, jaki
przyszedł nam do głowy, tworzyliśmy tęczę, kiedy za oknem padał
deszcz. Zabawy sensoryczne rozwijają wszystkie zmysły, pobudzają
wyobraźnię i oddziałują na kreatywność dzieci. Zdarza się, że
nasze eksperymenty powodują ogromny bałagan w sali, jednak panie
sprzątaczki jeszcze na nas nie narzekają, bo uśmiech dziecka
rekompensuje wszystko :).

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy w grupie maluchów Międzynarodowy Dzień
Kropki. W tym dniu nasze zajęcia, zabawy, a nawet buzie całe były w
kropkach :).

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszej
sali rozlegał się śmiech dzięki wznoszącym się bańkom i balonom o
najróżniejszych kształtach. Było też trochę przyjemności
związanych z jedzeniem, w końcu niecodziennie ma się swoje święto.
Ci, którzy mieli ochotę zamienili się w piratów lub w kotki. Oby
więcej tak pozytywnych dni 🙂

[/cws-widget][/col][/cws-row][/cws-widget][/col][/cws-row]