KRASNOLUDKI

DZIEŃ DYNI

Krasnoludki w tym dniu do przedszkola przyszły ubrane na pomarańczowo. Dzień obfitował w wiele atrakcji m.in. wspólne wykonanie dyniowej buzi, wyklejanie kontur dyni kawałkami z papieru oraz dyniowa foto budka Uśmiech.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Krasnoludki w dniu 29.10.2018 r. zostały pasowane na przedszkolaka. Pani dyrektor za pomocą Magicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

SAŁATKA NA TALERZU

W czwartek 25 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Krasnoludki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, mandarynki, winogrona. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale!

PIRAMIDA ZDROWIA

Krasnoludki poznają zdrowe zasady żywieniowe. 🙂

SADZENIE DRZEW

Dnia 12 października w naszym przedszkolnym ogrodzie odbyło się sadzenie drzewa z okazji Dnia Drzewa -Zielony Dzień. Krasnoludki bacznie obserwowały w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu. Również dzieci wykonały opaskę na głowę z wizerunkiem drzewa, aby uczcić owy dzień .

Krasnoludki wiedzą, że na jesienną odporność najlepsze są naturalne witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. 🙂

Tak Dzień Przedszkolaka obchodziły KRASNOLUDKI