GUMISIE

Pierwszy tydzień września minął Gumisiom bardzo pracowicie

Dzieci tworzyły swoje podobizny, figury geometryczne oraz bawiły się pokonując tory przeszkód.

W środę 8 lipca 2020 grupa łączona Biedronek, Tygrysków i Gumisiów zbudowała wspólnie robota. Nasz Robot otrzymał również imię Chase 🙂 jak nasz ulubiony bohater bajek animowanych. Nasz robot wykonany jest z pudełek po butach oaz folii aluminiowej.

Gumisie pamiętały o Dniu Strażaka i w ramach podziękowania za codzienną cieżką pracę stworzyły laurki, które następnie zostały wysłane do KP PSP w Środzie Wielkopolskiej.

W ostatnim czasie Gumisie zabawiały się w wynalazców i stworzyły ROBOTY

Kosmos

Gumisie wyruszyły w daleką podróż – KOSMOS

#będziedobrze

Grupa Gumisiów na znak solidarności i jedności z ludźmi z całego świata przyłączyła się do akcji #będziedobrze

Światowy Dzień Zespołu Downa

Gumisie pamiętały i w ramach solidarności założyły skarpetki nie do pary.

Dzień Kota z Gumisiami

Walentynki u Gumisiów


Gumisie obchodziły Dzień Pizzy…w całym przedszkolu czuć było włoskie wypieki.


Dzień babci i dziadka

Z okazji Dnia Chłopca u Gumisiów odbył się prawdziwy Fashion Show z udziałem chłopców.

Szkółka zębowa – dzieci poznały zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Gumisie ku pamięci zaświeciły znicz na grobie powstańców.

Magiczna chwila i czar świąt zagościł podczas Jasełek w grupie Gumisiów.

Wczoraj Gumisie wybrały się na warsztaty odbywające się w markecie Mrówka. Dzieci zapoznały się z wyglądem różnych nasion, dowiedziały się wielu ciekawych informacji o roślinach i warzywach, a na koniec sadziły Tymianek.

Gumisie wraz z kolegami Tygrysami wysłuchały pogadanki na temat wody. Dowiedzieliśmy się jaką drogę musi przebyć woda aby trafiła do naszych domów i cenne wskazówki co możemy zrobić aby o nią zadbać

Gumisie rozmawiały dziś o serach poznały ich nazwy, a także przeprowadziły ocenę organoleptyczną każdego z nich.. było serowo

Witaj WIOSNO

Gumisie stworzyły swoje Marzanny, które następnie podarły i wyrzuciły na znak odchodzącej zimy.. wstążki bibuły symbolizują Wiosnę

Do „Tęczowej Krainy” przyleciały już Bociany 🙂 WIOSNA tuż tuż.

W tygodniu Gumisie rozmawiały o wiosennych porządkach w ogródku założyliśmy uprawę fasoli, tworzyliśmy grządki i wybraliśmy się do marketu Mrówka aby zobaczyć narzędzia, które potrzebne są do pracy w ogrodzie.

5 urodziny Jasia – wszystkiego najlepszego.

W piątek obchodziliśmy Dzień Kobiet z tej okazji u Gumisiów odbył się Fashion Show 2019 pojawiły się stroje projektantek: Lady Lena, Ameliana, Misia & Gaba, TiTana Moda, Hanka Style, Wiktoria, MariaLove i A-gaga.

Kolorowo się bawiliśmy i konstruktorami byliśmy .

Razem z kolegami Puchatkami, Gumisie rozmawiały i eksperymentowały w temacie WULKANU… Dzieci wykonały również swój własny wulkan.

Z wizytą na Dworcu Kolejowym

Gumisie dowiedziały się gdzie można kupić bilet, sprawdzić przyjazd i odjazd pociągu.
Widziały kiedy podjeżdża pociąg, co się wtedy dzieje i jak należy się zachować…
W powrotną stronę wracaliśmy autobusem.

Gumisie przeniosły się do czasów dinozaurów, dowiedziały się co jadły i jak żyły. Na koniec podróży dzieci wykonały z wykałaczek wybrany przez siebie szkielet dinozaura.

Balik 2019r

pozdrawiamy wszystkie chore Gumisie i życzymy zdrówka – przesyłamy buziaki

Gumisie książki lubią, czytają i szanują..dzieci dowiedziały się kim jest mol książkowy i prezentowały na forum swoje ulubione książki.

ZIMOWE SPORTY

W ostatnim czasie Gumisie rozmawiały o sportach zimowych, igrzyskach olimpijskich i idącej za tym postawie fair play. Dzieci dowiedziały się dlaczego symbolem olimpiady jest 5 kół i co oznacza każdy z kolorów. a na koniec dzieci wykonały piękne prace.

W ferie dobrze się bawimy grupa Gumisie i grupa Tygryski

Ferie zimowe w przedszkolu

Gumisie rozmawiały dziś o czasie i w jaki sposób możemy go mierzyć…aby utrwalić zdobyte wiadomości wykonały zegar – kukułkę.

W piątkowe przedpołudnie Gumisie ciężko pracowały… Ugniatały, wałkowały i wykrawały pierniczki. Magia świąt unosi się już w powietrzu.

Mikołajki 2018 u Gumisiów

Urodziny

Podwójne urodziny obchodziliśmy w grupie Gumisiów… tym razem to Kacper i Jędruś kończyli 4 latka – wszystkiego najlepszego.

Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas … Gumisie ubierały zieloną piękność, a na oknach ” dziadek mróz ” wyczarował papierowe postacie…

DZIEŃ MISIA

Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś Gumisie obchodziły w piątek Dzień Misia. Poznały sylwetki różnych znanych i tych mniej znanych lub zapomnianych misiów takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Baloo, Yogi, Boo-Boo, Coralgol, Gumiś, Niedźwiedź, Panda Po i Troskliwie Misie.
Dzieci również skleiły a następnie pokolorowany naszego ” Misia Giganta ”
Wszystkie misie nasze są…

POMOC PTAKOM

Gumisie dziś rozmawiały o tym w jaki sposób mogą pomóc ptakom przetrwać zimę. Dowiedzialy się czym należy karmić omawiane ptaszki, a co może im zaszkodzić. Poznały Gila, Sikorkę i Wróbelka…a następnie za pomocą włóczki i cekinów zrobiły jego ‚bliźniaka’
Podczas pobytu na placu przedszkolnym postawiliśmy gumisiowy karmnik…

Urodzinki, urodzinki..kolejny gumisiowy kolega kończył 4 latka Sto Lat Stasiu

SPACER

Gumisie to prawdziwi artyści stworzyli jeżyki ubrane w nasiona słonecznika i pestek dyni. Zwierzaki wyszły przepiękne chce się dodać przepysznie to istne dzieła sztuki.

Urodzinowe Sto Lat zaśpiewaliśmy Agatce to już 4 latka

WARZYWA

Dzisiaj Gumisie rozmawiały o warzywach poznawały ich wygląd i zapach. Dzieci również poznawały tajniki zupy jarzynowej. Zapach jesienno – gumisiowo – jarzynowej zupy rozchodził się po całym przedszkolu na koniec zajęć dzieci przygotowały zupę w wersji papierowej, która wyglądała smakowicie od dziś można powiedzieć, że Gumisie to zawodowi KUCHARZE.

Wycieczka

Wycieczki nadszedł czas w miniony piątek grupa Gumisiów wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę.. miejscem jakie odwiedziliśmy była leśniczówka w Czeszewie dzięki uprzejmości Pana Leśniczego mogliśmy z bliska przyjrzeć się jego pracy i miejsca, w którym mieszka. Dzieci z uwagą słuchały, brały udział w konkursie oraz zadawały pytania…z dumą mogę powiedzieć, że Gumisie to mali leśnicy..kto wie kim będą gdy dorosną.

Wspomnień czas…

Choć na kartach kalendarza wrzesień, to w myślach i sercu nadal wakacyjnych wspomnień czas. Gumisie chcąc zachować na dłużej w pamięci ten piękny czas wykonały ryżową rozgwiazdę.

Wakacje 🙂

Gumisie w wakacje dobrze się bawią, poznaliśmy zwierzęta i ptaki , z którymi kojarzą się nam wakacje i letnie podróże …

Książki, książeczki…

W obecnym tygodniu Gumisie omawiają tematy o książkach. Dzieci przyniosły z domu swoje ulubione książki, które z przyjemnością pokazały reszcie grupy. Poza oglądaniem i czytaniem, mówiliśmy o szanowaniu książek. Dzieci zgodnie stwierdziły, że czytanie jest fajne.

Polak mały…

W ostatnim czasie Gumisie realizowały tematy dotyczące symboli narodowych i postaw patriotycznych. Uczyły się wierszy oraz pieśni patriotycznych.

Wycieczka

Dnia 8.05.2018r. Gumisie wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Dzięki uprzejmości Panów strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć najważniejsze w Komendzie miejsca, zobaczyć stroje zakładane na akcje oraz przez chwile poczuć się prawdziwym strażakiem siedząc w wozie i polewać wodą Dzieci wróciły szczęśliwe i kto wie może za parę dobrych lat marzenie o byciu STRAŻAKIEM stanie się rzeczywistością..tego wszystkim życzę

Dzień wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień radosny wszystkim Gumisiom dopisywał wyśmienity humor wraz z nadejściem nowej pory roku pojawiły się pierwsze wiosenne trendy w modzie czapki z głów Kochani…kapelusze w dłonie.

Akademia Reksia

Dnia 14.03.2018r. grupę Gumisiów odwiedził trener piłki nożnej z Akademii Reksia. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem słuchały i odpowiadały na pytania. Po krótkiej wymianie informacji dzieci z uśmiechem przeszły do praktycznej części spotkania. Pojawiły się zabawy z piłką i tor przeszkód, który kończył się strzałem do bramki GOL, GOL KOCHANI !!! Dziewczyny podjęły wyzwanie…małe gwiazdy wielkiego sportu rodzą się na naszych oczach

Urodziny!

Urodzinowych cukierków nadszedł czas 🙂 kolejny gumisiowy kolega kończy 4 latka 🙂 STO LAT!!!

Wiosna tuż tuż!

Grupa Gumisiów zakończyła tydzień z cyklu ” Wiosna tuż tuż ” zabawą badawczą cieczy newtonowskiej. Byliśmy brudni, ale szczęśliwi 🙂

Urodziny!

Urodziny, urodzinki… 🙂 grupa GUMISIÓW śpiewała głośno STO LAT !!!

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

Czas jak koło szybko krąży,
rok za rokiem szybko mija.
Z życzeniami wnuczek dąży,
niech Wam tylko szczęście sprzyja.

Balik

Kiermasz

W ostatnim tygodniu grupa Gumisiów była bardzo pracowita. Dzieci tworzyły prace na kiermasz. Dziś powstały przepyszne pierogi z fasolką w środku…życzymy smacznego 🙂

Mikołajki

Grupa Gumisiów dnia 06.12.2017r. obchodziła Mikołajki. Z tej okazji ubraliśmy się na czerwono i założyliśmy czarodziejskie czapki. Przy drzwiach pojawiła się skarpeta, a w niej … same słodkości 🙂

Magia tego dnia udzieliła się wszystkim 🙂

Urodziny Kacpra

Z początkiem grudnia w grupie Gumisiów urodziny obchodził Kacper. Koleżanki i koledzy zaśpiewali STO LAT !! Śmiechu i przepysznych cukierków nie było końca 🙂

Wizyta Policji

Dnia 10.11.2017r. grupę Gumisiów odwiedziła Pani Policjant z Komendy Powiatowej w Środzie Wielkopolskiej. Dzieci z uwagą słuchały o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w domu. W podziękowaniu za miłe spotkanie zaproszony gość otrzymał laurkę zaś dzieci pieczątki z gwiazdą policyjną i kolorowankę. Dziękujemy 🙂

Gumisie

Za sprawą magicznej tęczowej kredki grupa 3 latków otrzymała nazwę GUMISIE a każde z dzieci stało się prawdziwym przedszkolakiem. Po wierszykach i piosenkach były dyplomy i czekoladki.

Dzień dyni

26.10.2017 r. grupa 3 latków obchodziała Dzień Dyni. Z tej okazji
dzieci ubrały się na pomarańczowo. Były zgadywanki, zabawy z masą
solną oraz zdjęcia, które wywołały u dzieci wiele usmiechu na buzi
🙂

Zajęcia plastyczne

Grupa 3 latków każdego dnia wykonuje przeróżne prace plastyczne
oraz zadania z kart pracy. Dzieci do prac używały już: makaronu,
waty, bibuły, liści, jarzębiny, kolorowych słomek, masy solnej,
przypraw…

Urodziny

Jako pierwsza w grupie urodziny obchodziła Agatka. Z tej okazji
pojawiły się przepyszne cukierki , mnóstwo uśmiechów i życzeń.

Nauka poprzez różne formy zabawy

Zabawy przy chuście animacyjnej wzbudzają ogromne emocje i rozwijają
wyobraźnie. Jest wesoło i kolorowo 🙂

Pozostałe zdjęcia